Online Sorgula

Ziraat Bankası Rapor Parası Sorgulama

07.08.2018
40
Ziraat Bankası Rapor Parası Sorgulama

Ziraat Bankası rapor parası sorgulama işlemi E Devlette yapılan yeni hizmet ile birlikte oldukça popüler duruma geldi. Rapor parası ve diğer sosyal yardım ödemelerinin tamamı artık Ziraat Bankası üzerinden yapılmaktadır. Bu sayede ödeme alacak kişiler PTT üzerinden ya da farklı bankalar üzerinden ödeme yapılmış mı? diye bir aramaya girmek zorunda kalmıyor. Ziraat bankası rapor parası sorgulama işlemi için Ziraat Bankasında bir hesabınızın olmasına gerek bulunmamaktadır. Ancak bir hesabınız bulunuyor ise bu durumda ödemeniz Ziraat Bankası’nda bulunan bu hesabınıza yatırılacaktır.

Ziraat Bankası Rapor Parası Sorgula

Ziraat Bankası rapor parası sorgulama işlemi farklı şekillerde yapılabilmektedir. Bunlardan ilki kullandığınız internet bankacılığı üzerinden  rapor parası ödemenizin yatıp yatmadığını kontrol etmektir. Bunun için Ziraat Bankası mobil uygulamasını kullanabilir ya da internete bağlı bir bilgisayar üzerinden Ziraat Bankası internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz. Hesabınıza giriş yaptığınızda vadesiz mevduat hesabınızı seçmelisiniz. Bu işlemin ardından hesabınıza yapılan bir rapor parası ödemesi var ise hesap hareketlerinizde karşınıza çıkacaktır.

ziraat-bankasi-rapor-parasi

ziraat-bankasi-rapor-parasi

Ziraat Bankası hesabınıza yapılan bir ödeme bulunmuyor ise bu durumda hemen panik yapmamalısınız. Unutmayın ki SGK tarafından yapılan rapor parası ve benzeri ödemeler her ayın 8’i ile 14’ü arasında yapılmaktadır. Eğer bu tarihler geçmesine rağmen tarafınıza rapor parası ödemesi yapılmadı ise bu durumda E Devlet üzerinden bekleyen ödemenizi kontrol edebilirsiniz. TC Kimlik numaranız ve E Devlet şifreniz ile buradan giriş yaptıktan sonra ana sayfada yer alan arama bölümüne “rapor” yazmanız ve ilk olarak karşınıza çıkan “4A/4B İşgöremezlik Ödemesi Görme” seçeneğini tıklamalısınızBu işlemlerin ardından karşınıza gelen sayfada hem geçmiş yıllarda aldığınız rapor parası ödemelerinizi görebilir, hem de beklemede olan rapor parası ödemelerinizi görüntüleyebilirsiniz.

  PTT Engelli Maaşı Sorgulama

TC Kimlik ile E Devlet SGK Rapor Parası Sorgulama

Ziraat Bankası rapor parası sorgulama işlemi sırasında yani E devlet internet sitesine giriş yaptığınızda karşınıza rapor paranız ile ilgili bir bilgi gelmez ise bu durumda raporunuz SGK’ya bildirilmemiş olabilir. İşyeri yetkiliniz ile iletişime geçip raporunuzun SGK’ya gönderilip gönderilmediğini sorgulayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Rapor Parası Ne Zaman Yatar?

Ziraat Bankası rapor parası ödemeleri takip eden ayın 8’i ile 14’ü arasında yapılmaktadır. Eğer raporunuzu bu tarihlerden sonra teslim etmişseniz bu durumda rapor parası ödemeniz bir sonraki ayın 8’i ile 14’ü arasında yapılacaktır. Ziraat Bankası rapor parası sorgulama işlemi için E Devlet internet sitesi şifreniz ve Ziraat Bankası internet bankacılığı hesabınız bulunmuyor ise bu durumda herhangi bir Ziraat Bankası şubesine giderek ya da Ziraat Bankası ATM’lerinden hesabınıza gelen bir ödeme olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yayınlanan tüm içerikler bilgi amaçlıdır. Zaman içerisinde ilgili sorgulama ekranlarında değişiklik olabilir. Bu nedenle sitemizde yer alan bilgilerin kesin doğruluğu bulunmamaktadır.