Online Sorgula

TC Numaranız ile 2022 Maaşı Sorgulama

TC Numaranız ile 2022 Maaşı Sorgulama

Bu yazımızda engelli arkadaşlarımız için 2022 özürlü maaşlarını rahatlıkla sorgulamaları için bir kolaylık sağlamaya çalıştık.Bu sorgulamayı yapabilmeniz için aşağıda sizler için verdiğimiz linke tıklamanız ve Tc kimlik numaranız,doğum tarihiniz,nüfusa kayıtlı yer,nüfus cüzdanınızın arka tarafından bulunan cilt numarası ve güvenlik kodunu doğru bir şekilde girdikten sonra 2022 özürlü maaşınızın ne kadar olduğunu sorgulayabilirsiniz.

Verdiğimiz bağlantıda özürlü maaşınızı göremiyor iseniz yada bir sorun olduğunda ALO 144 Sosyal Yardım Hattından gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.Mutlaka sizlere yardım ediyorlar.

Ve ayrıca 2022 maaşları ile ilgili işlem yapmak için Bakanlık binalarına gelecek olan engelli arkadaşlarımız için BEYAZ MASA oluşturulmuş ve bu masa üzerinden tüm işlemlerinizin ve başvurularınızın sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

2022 ÖZÜRLÜ (ENGELLİ) MAAŞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İkametinizin bağlı bulunduğu Kaymakamlıktan başvuru belgesi alınır.

* Sağlık Kurulu raporu (Devlet Hastanesinden sormanız gerekli)

* 3 adet resim

Gerekli başvuru belgelerini tamamladıktan sonra bağlı bulunduğunuz Kaymakamlığa giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.Başvurunuz kabul edilir ise ödemeler 3 aylık dönemler halinde tarafınıza yapılacaktır.Herhangi bir sosyal güvenceniz yok ise ve özürlü iseniz sizlere Kaymakamlıklarda oluşturulan beyaz Masa, gerekli bilgileri verecektir.

TC ile Engelli Maaşı Sorgulama

Engelli Raporu Sorgulama

2022 maaşı için gereken belgeler nelerdir?

2022 engelli özürlü maaşı almak için gerekli belgeler nelerdir,2022 özürlü maaşı için nereye başvuru yapmak gerekir

Önceki yazımız olan Tc numarası ile 2022 evrak takibi sorgulama başlıklı makalemizde SGK’ ya gitmenize gerek kalmadan nasıl 2022 evrak takibi yapabileceğiniz hakkında bilgiler vermiştik.Bu yazımızda ise 2022 engelli (özürlü) maaşı için istenilen belgeler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

2022 no’lu kanun ile beraber daha önceleri sadece 65 yaşını dolduran kimsesiz ve bakıma muhtaç olan vatandaşlarımız için çıkarılmıştı.Fakat yeni düzenlemeler yapılarak ve üzerene ek maddeler eklenerek özürlü (engelli)vatandaşlarımızı da kapsamıştır.

  Çocuk Parası Sorgulama Yöntemleri 

ÖNEMLİ UYARI:

Özürlü aylığı almaya hak kazanmış gibi evraklarda değişiklik ve oynama yapanların tespiti halinde, ödenen aylıkların %50 faizi ile geri alınır ve genel hükümlere göre de cezai işlem uygulanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yayınlanan tüm içerikler bilgi amaçlıdır. Zaman içerisinde ilgili sorgulama ekranlarında değişiklik olabilir. Bu nedenle sitemizde yer alan bilgilerin kesin doğruluğu bulunmamaktadır.