Online Sorgula

TC Kimlik Numarası ile SGK Sorgulama

01.06.2018
44
TC Kimlik Numarası ile SGK Sorgulama

TC kimlik numarası ile SGK sorgulama denildiğinde Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde bulunan hemen her türkü bilgi kapsanmaktadır. Çalışan veya çalışmayan kişilerin, sağlık veya diğer yönde ki sigorta hizmetleri; Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından düzenlenip uygulanmaktadır. SGK sorgulama konusunda sizlere tüm detayları anlatan bir içerik hazırladık. TC ile SGK sorgulama konusunda merak ettiğiniz hemen her şey burada sizleri bekliyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sunulan bu hizmetler sayesinde, kişiler hem emekli olabilmektedir; hem de sağlık hizmetlerinden başlıca yararlanabilmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu sayesinde devlet, halkın ve çalışan kesimin haklarını koruyabilmektedir. Kişilerin adına birikim yaparak; kişilerin emekli olduklarında, maaş alabilmelerini sağlamaktadır. SGK sorgulama isteğinizde eğer çalışıyorsanız, ya da çalışmayıp pirim ödemesi yapıyorsanız; sizlerin emeklilik durumunuzu ortaya koymaktadır.

TC Kimlik Numarası ile SGK Sorgulama Nasıl Yapılır?

TC ile SGK sorgulaması yapmak için E-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Bu sisteme giriş yaptıktan sonra SGK sigorta sorgulama ekranına yönelerek, hemen her türlü Sosyal Güvenlik Kurumu Sorgulamasını tamamlayabilirsiniz. SGK sorgulaması yapmak için E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde sisteme giriş yapamazsınız.

E-Devlet şifresini edinmek ve SGK sorgulaması yapmak için ilk olarak herhangi bir PTT şubesine, kimliğiniz ile birlikte gidin. Burada sizlere 2 TL karşılığında E-Devlet şifrenizi vereceklerdir. Sonrasında herhangi bir bilgisayar veya telefon üzerinden TC ile SGK sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

TC İle SGK Sorgulama Çeşitleri

TC ile SGK sorgulaması yapacağım dediğinizde, karşınıza E-Devlet üzerinden birçok farklı seçenek çıkacaktır. Bu seçenekler arasından mantıklı olanı bulmalı, buna göre sorgulama işleminizi yapmanız gerekmektedir. SGK sorgulama seçeneklerini görüntülemek ve bir tanesini seçmek için ilk olarak sisteme giriş yapmanız gerekir.

  Emekli Çalışanlar Rapor Parası Alabilir Mi?

tc ile sigorta sorgulama

Buraya tıklayarak E-Devlet ana sayfasına erişin. Sonrasında TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi tuşlayıp, ekranın ortalarına doğru yer alan “kurumlar” tuşuna basın. Bu tuşa bastıktan sonra karşınıza tüm kurumların olduğu sayfa gelecektir. Orada S harfini seçerek açılan ekrandan Sosyal Güvenlik Kurumu’nu seçin

SGK Rapor Parası Sorgulama

E Devlet SGK Gün Sayısı Sorgulama

TC ile SGK Borç Sorgulama

Bu kurum E-Devlet üzerinden 100’e yakın hizmet sunmaktadır. Sosyal güvenlik ve sigorta durumları hakkında hemen her türlü bilgiyi edinebilirsiniz. Tek yapmanız gereken yukarıdaki giriş yapmak. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından TC ile SGK sorgulama adı altında verilen bazı hizmetlerin listesi şu şekildedir:

 1. 7413 GSS Yapılandırma Borç Sorgulama ve Döküm Alma
 2. İlaç Rapor Bilgisi Sorgulama
 3. Medula Optik Reçete Sorgulama
 4. SGK Tescil ve Hizmet Dökümü
 5. SGK Tescil ve Hizmet Dökümü Belge Doğrulama
 6. 4A/4Bİşgörmezlik Ödemesi Görme
 7. Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesinin Verilmesi
 8. 4A/4B/4C İlaç Kullanım Süresi Sorgulama
 9. 4A/4B/4C Muayene Katılım Payı Sorgulama
 10. Medula Optik Cam ve Çerçeve Sorgulama
 11. Normal Şartlarda Ne Zaman Emekli Olabilirim Sorgu
 12. SPAS Müstehak Sorgulama/Sağlık Provizyon Aktivasyon Sistemi
 13. 4A(SSK) Sigortalarının Kendilerini Bildirmesi
 14. 4A Almanya Bulgaristan Emekli Ödemeleri
 15. 4A Banka ve Adres Değişikliği
 16. 4A Emeklilik Aylığı Kesintileri
 17. 4A Emekli Aylık Bilgisi
 18. 4A Emekli Aylık Bilgisi Belge Doğrulama
 19. 4A Emeklilik Kaydı
 20. 4A Emekli Ödeme Bilgileri
 21. 4A Hizmet Dökümü
 22. 4A Hizmet Dökümü Belge Doğrulama
 23. 4A Sigortalı Tescil Kaydı Tespit
 24. 4A On Günden Az Süreli Ev Hizmetleri İşveren Başvuru ve Sorgulama
 25. 4A On Günden Az Süreli Ev Hizmeti Çalışan Kişi Sorgulama

TC İle SGK Sorgulama Hizmet Nasıl Bulunur?

TC ile SGK sorgulama konusunda birçok farklı hizmet yer alır. Ekranı açtığınızda o listeden size uygun olan sorgulamayı bulmak için tarayıcınızın arama özelliğini kullanabilirsiniz veya E-Devlete ilk giriş yaptıktan sonra hizmet araması yapılan yerden işlem adını yazarak TC ile SGK sorgulama sürecini hızlandırabilirsiniz.

  TC ile İstirahat Parası Sorgulama
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yayınlanan tüm içerikler bilgi amaçlıdır. Zaman içerisinde ilgili sorgulama ekranlarında değişiklik olabilir. Bu nedenle sitemizde yer alan bilgilerin kesin doğruluğu bulunmamaktadır.