TC Kimlik Numarası ile Elektrik Borcu Sorgulama

tc-kimlik-numarasi-ile-elektrik-borcu-sorgulama

TC kimlik numarası ile elektrik borcu sorgulama işleminin yapılıp yapılmaması merak edilen konulardan birisidir. Çünkü günümüzde bu konuda bizlere yardım olabilecek birçok sistemin olduğu düşünülmektedir. Sadece TC numaranızı girerek birçok detaylı bilgiye ulaşma şansımız var. Aynı işlemler arasında elektrik borç sorgulama işlemi de bulunuyor. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken artık özelleştirilen elektrik dağıtım sektöründe işlemlerin kim tarafından yapıldığına dikkat etmek olacaktır.

Elektrik faturanızın üzerinde yazan firma ismi sizin elektrik dağıtım görevini yerine getirendir. Sorgulamanızı onun sayfasından yapmanız gerekiyor. Özelleştirme yapılırken elektrik bağlantı servisleri ülkemizin coğrafyasına göre değişiklik göstermektedir. İstanbul ve bölgesi için farklı, Akdeniz için farklı şekilde firmalar işletmektedir. Hepsinin kendi sorgu sayfaları bulunmaktadır.

Tc Kimlik Numarası ile Elektrik Borç Sorgulama

TC kimlik numarası ile elektrik borcu sorgulama yapmaya bu firmaların tamamı müsaade etmiyor. Bu konuda firmaların nasıl işlemler yapılacağı konusunda sıra ile bilgi vermeye çalışacağız. Boğaziçi Elektrik firmasının bünyesinde elektrik hizmeti alıyorsanız faturanızın üzerinde yazan abone numarası ve kimlik numaranız ile sorgulamanızı yapabilirsiniz. Bu konuda sorgulamanızı yaparak ödenmemiş elektrik faturanızı kolayca öğrenebilirsiniz.

Doğalgaz Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

TC Kimlik ile Su Faturası Sorgulama

Dicle elektrik firması sorgulama için kimlik numarası talep ediyor. Veya tesisat numarasını yazara basitçe sorgulamanızı yapabilirsiniz. Gediz, OEPSAŞ, BEDAŞ, UEDAŞ ve EnerjiSa firmaları içinde aynı yolu izleme şansınız var. EnerjiSa için özel olarak müşteri hizmetlerini arayabilir veya online hizmet merkezine üye olarak görevinizi yerine getirebilirsiniz.

Ödeme işlemini ise bir ödeme merkezine veya bankaya giderek yapabilirsiniz. Nakit veya kredi kartı ile ödeme kabul edilmektedir. Unutmadan eklememiz gereken eğer gecikmiş faturanız varsa faiz ve kapatma ücretinin de sizden tahsil edileceğidir.

Elektrik Borç Sorgulama Alternatif Yollar

Elektrik borcunuzu öğrenmek aslında çok basittir. Bir bankaya giderek ve ya PTT merkezine giderek sorgulamanızı yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken eski faturanızı veya kimlik numaranızı vermek olacaktır. Geçmişe yönelik tüm sorgulamanız kısa sürede yapılabilir ve istemeniz halinde hemen ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Altyapı konusunda giderek gelişen kurumlar sayesinde ödemenin yapıldığı kısa sürede firmaya aktarılacak ve eğer elektriğiniz kapatılmışsa firmalar gelip elektriği açacaklardır. Bu konuda çok titiz bir çalışma yürütülmektedir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Yazıyı Değerlendir)
Loading...

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir