TC Kimlik No İle Telefon Numarası Sorgulama!

TC kinlik no ile telefon sorgulama günümüzde hemen herkes tarafından merak edilen bir konudur. Kimlik numarası ile telefon sorgulaması, sizlere ilgili kimlik numarası üzerine kayıtlı olan telefon numaralarını sunacaktır. Yani TC numarası girip kişinin telefon numarasını öğrenmek mümkün ve yasal değildir.

Kimlik numarasıyla GSM sorgulama işleminde, GSM Operatörleri için ayrıca sorgular yapılmaktadır. Her Operatör üzerinden girilen TC numarasıyla sorgulama yapılıp, sonrasında kişi üzerine kaç adet telefon numarası olduğu bilgisi ortaya çıkmaktadır. Bu sorgulamanın neden önemli olduğunu, bir alt başlıkta sizlere anlatacağız.

E Devlet Çocuk Parası Sorgulama

E Devlet SGK Gün Sayısı Sorgulama

E Devlet Emekli Aylık Kesintileri Sorgulama

Kimlik Numarasıyla Üzerinize Kayıtlı Telefonları Öğrenebilirsiniz! 

Kimlik numarasıyla telefon numarası sorgulamak için E-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes sorgulama yapabilmektedir. E-Devlet sistemine giriş yapabilmeniz için PTT şubelerinden şifre almanız gerekmektedir. Bu şifreyi kimliğinizle birlikte gittiğiniz herhangi bir PTT şubesinden 2 TL karşılığında alabilirsiniz.

E-Devlet üzeriden giriş yaparak, ilgili hesabın sahip olduğu telefon numaralarını sorgulamak için aşağıdaki adımları takip edin.

  • Buraya tıklayarak E-Devlet sisteminde yer alan Operatör Sorgulama adresine gidin.
  • Mobil hat sorgulama ekranına giriş yapınca, TC kimlik numaranızı ve şifrenizi tuşlayın.
  • Sonrasında açılan ekranda 3 farklı operatör üzerinde adınıza kayıtlı olan numaralar ortaya çıkmaktadır .

Eğer E-Devlet şifrenizi unuttuysanız, yine PTT şubelerinden tekrar şifre alabilirsiniz. Ancak bu işlem için 4 TL ücret ödemeniz gerekmektedir.

E-Devlet Mobil Hat Sorgulama Neden Mühimdir? 

E-Devlet mobil hat sorgulama neticesinde 3 temel operatör üzerinden sorgulama yapılmaktadır. Eğer Türk Telekom, Vodafone veya Turkcell üzerinde adınıza kayıtlı hat varsa bu ekranda görebilirsiniz. Bu sorgulamanın neden önemli olduğunu ise sizlere kısa bir paragrafla anlatalım.

Her Telefon Numarasından Siz Sorumlusunuz!

Herkes üzerine kayıtlı olan Mobil hatlardan sorumludur. Çeşitli suç örgütleri tarafından farklı vaatler ile sizin adınıza açılan bir hattan, yasa dışı işler yapıldığında sorumlusu siz olursunuz. Bu nedenle her hattın sorumluluğunuz altında olması sizin faydanıza olacaktır. Mobil hatların kullanım alanları geniş olduğu için takiplerinin de sıkıca yapılması gerekmektedir.

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
2 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Loading...

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir