Online Sorgula

TC Kimlik ile Su Faturası Sorgulama

TC Kimlik ile Su Faturası Sorgulama

TC kimlik ile su faturası sorgulama işlemi sayesinde sadece bilgisayarınızı kullanarak oturduğunuz yerden su faturanızı öğrenebilirsiniz. Gelişen teknoloji ile uyum sağlayan devlet yapısı sayesinde, insanlar faturaları internet üzerinden kontrol edebilmektedir. Su faturası borç sorgulaması için illa ki su faturası ödeme merkezlerine gitmenize gerek yok. Ayrıca su faturası eski borç sorgulama işlemi de internet üzerinden yapılabiliyor.

TC kimlik no ile su faturası öğrenme işlemi her ay harcadığınız suyun ücretini ortaya çıkarmaktadır. Birçok yabancı ülkede sadece sıcak su faturası ödenirken, ülkemizde soğuk şebeke suyu için de fatura ödenmektedir. Su dağıtıcıları sizlere bir su faturası abone no verir ve her ay yaptığınız su harcaması fatura memurları tarafından denetlenerek o abone numarasına işlenir. Kendi su faturası abone numaranızı bulmak için adımları takip edin.

Su Faturası Abone No Nerede Yazar?

 • En son gelen su faturanızı alın.
 • Faturanın isim-soy isim gibi bilgileri yazan yerine bakın.
 • Orada genellikle 10-12 haneli olan “Abone Numarası” kısmı olacaktır.
 • Su faturası abone numarasını bu şekilde kolayca bulabilir ve su borcu sorgulama için kullanabilirsiniz.

Su faturası için verilen abone numarasına eski su faturası borçları da eklenmektedir. Su faturası borcu zamanında ve eksiksiz olarak ödenmektedir. Aksi takdirde ilgili su dağıtıcıları gelip suyu kesebilir. Faturanızı unuttuysanız ve kaybettiyseniz, eski su faturası sorgulama işlemi yaparak tüm su faturası borçlarınızı görebilirsiniz.

TC Kimlik İle Su Faturası Sorgulama Nasıl Yapılır?

TC kimlik numarasıyla su faturası borcu sorgulamak için ilk olarak yaşadığınız yerin dağıtıcısına bakmanız gerekir. Günümüzde internetten su faturası ödeme işlemi için bankalar ve belediyeler hizmet vermektedir. Eğer mobil bankacılık kullanıyorsanız, aşağıdaki adımları takip ederek su faturanızı internetten ödeyebilirsiniz.

  TC Kimlik Numarası ile Elektrik Borcu Sorgulama

Mobil bankacılıktan su fatura borcunu ödemek için yapılması gerekenler:

 • Mobil bankacılık uygulamasını açın veya internet tarayıcınızdan giriş yapın.
 • Sonrasında “Ödemeler” sekmesini bulun ve giriş yapın.
 • Bu sekmenin içerisinden “Su Faturası Ödeme” bölümüne tıklayın.
 • Son olarak su faturasının abona numarasını ilgili alana girin.
 • Bankada olan hesaplarınızın hangisinden tahsilat yapılacağını seçin ve ödemeyi onaylayın.

Bu sayede su faturası ödeme işleminizi halledebilirsiniz. Banka otomatik ödeme talimatı vermenizi isteyebilir, bu gibi durumlarda her ihtimale karşı otomatik su faturası ödeme talimatı vermeyin. Her ay internetten kendiniz ödeyin. Bankaya komisyon vermemiş olursunuz.

Eğer mobil bankacılık kullanmıyorsanız ve belediyelerin internet sitelerinden su faturası borcu sorgulamak istiyorsanız, bir alt başlığımızı inceleyebilirsiniz.

İnternetten Su Faturası Borcu Sorgulama

Su faturası borç sorgulama işlemi birçok ilimizde belediyeler tarafından kurulan siteler üzerinden yapılmaktadır. Su fatura borç sorgulama İzmir ve Adana illerimiz tarafından yoğunlukla kullanılmaktadır. Güncel ve geçmiş su faturalarını internetten ödemek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

 • Tarayıcınıza belediyenizin ismini yazın ve sonuna “su faturası borç sorgulama” ibaresi ekleyin.
 • Sonrasında sonuçlarda gösterilen su faturası ödeme merkezlerinden belediyenize ait olana girin.
 • Fatura abone numarasını kullanarak sorgulamanızı yapın.
 • Birçok belediye internetten kredi kartıyla su faturası ödeme işlemine izin verse de, bazıları bu konuda sadece sorgulamaya izin vermektedir. Böylesi belediyelerden toplu su faturası borç kapatma işlemi yapmak için mobil bankacılık kullanmanız gerekir.

Ülkemizde yaygın olarak su faturası sorgulaması yapılan ve ödeme alınan bazı belediyelerin sitelerini aşağıda bulabilirsiniz.

Ankara TC kimlik ile su faturası sorgulama : www.turkiye.gov.tr/ankara-su-ve-kanalizasyon-idaresi-genel-mudurlugu-fatura-bilgileri-sorgulama 

İstanbul TC numarasıyla su fatura borç öğrenme : www.turkiye.gov.tr/istanbul-su-ve-kanalizasyon-idaresi

İzmir internetten su faturası borcunu öğrenme : www.izsu.gov.tr/Pages/pay.aspx?o=1

Yukarıdaki bazı su sorgulama sitelerinde E-Devlet ile giriş yapılmaktadır. E-Devlet kullanmak için güncel bir şifreye sahip olmanız gerekmektedir. Bu şifreyi kimliğinizle birlikte en yakın PTT şubesine giderek sadece 2 TL karşılığında alabilir ve ömür boyu kullanabilirsiniz.

  Banka Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır? TC ile Banka Borcu Sorgula

TC Kimlik İle Su Faturası Sorgulama Kredi Kartı Geçerli Mi?

Fatura no ile su faturası sorgulama işlemini tamamladıktan sonra ödeme yapmanız gerekebilir. Sitelerin ödeme ekranlarında sizlerden kart bilgisi istenir. Buraya herhangi bir banka kartı girebilirsiniz. Veya limiti olan bir kredi kartı girebilirsiniz. Kredi kartıyla su faturası ödemekmümkündür.

Ödeme için kullanılacak olan banka kartının arka tarafında CVC denen güvenlik kodu yer almalıdır. Aksi takdirde ödeme yapılamaz.

TC kimlik ile su faturası sorgulamak için faturanızın abone numarasını biliyorsanız yukarıdaki adımları takip ederek işlemlerinizi yürütebilirsiniz. Ayrıca bu gibi sorgulama ekranları sayesinde su faturamı kaybettim diyen okurlarımızın da sorunları çözülmüş oluyor.

Onlinesorgula.net Tartışıyor? 

Yükselen su faturası maliyetleri insanların ödemelerinde zorlanmasına neden olabiliyor. Sizlerin en son su faturası kaç lira geldi? Yüksek su faturası problemi yaşıyor musunuz? Bu soruları da sitemizin yorum kısmında diğer takipçilerimiz ile cevaplayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

TC Kimlik Numarası ile Elektrik Borcu Sorgulama

Doğalgaz Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Genel Sağlık Sigortası Borç Sorgulama

Banka Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır? TC ile Banka Borcu Sorgula

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yayınlanan tüm içerikler bilgi amaçlıdır. Zaman içerisinde ilgili sorgulama ekranlarında değişiklik olabilir. Bu nedenle sitemizde yer alan bilgilerin kesin doğruluğu bulunmamaktadır.