TC Kimlik ile Su Faturası Sorgulama

tc-kimlik-ile-su-faturasi-borc-sorgulama-

TC kimlik ile su faturası sorgulama işlemi bazı belediyelerin e-devlet çatısı altına girmesi ile mümkün hale geldi. Şuan için ülkemizdeki tüm belediyelerin bir şekilde bu sisteme dahil olduklarını biliyoruz. Ancak hepsinin su faturası sorgulama konusunda vatandaşlara yardımcı olduğunu söyleyemeyiz. Şuan için yerel yönetimlerin bazıları bu çatı altında hizmet veriyor.

Ülkemizde 64 il belediyesi ve bunların altında ki 258 belediye bu hizmetlerini bizlerle sunuyor. Tabi bu belediyelerin tamamı su faturası sorgulama işlemini yapmanıza imkan tanımıyor. Bunun için biraz daha beklememiz gerekiyor. Ancak özellikle büyük şehirlerde ki belediyelerde bu tür sorgulama yapılabiliyor. Yapmanız gereken işlem hakkında kısaca sizlere bilgi vermeye çalışalım.

TC Kimlik ile Su Faturası Sorgulama

Su faturanızı ödeyip ödemediğinizi tam olarak bilmiyorsunuz. Bu konuda tereddütleriniz var ancak bir süre evden uzakta olacağınız için bunu belediyeye giderek sorgulama şansınız yok. Yapmanız gereken işlem e-devlet sistemi üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/belediyeler sayfasına giriş yapmak olacaktır. Bu sayfada yaşadığınız şehri seçebileceğiniz bir Türkiye harikası karşınıza çıkacaktır.

Örneğin Zonguldak İline bağlı olan Gülüç belediyesinin sayfasına girmeniz gerekiyor. Sorgulama konusunda hizmet sunan belediyelerden bir tanesidir. Belediyenin verdiği hizmetler arasında bulunan Su Faturası Sorgulama sayfasına tıklayarak belediye tabanına ulaşmayı başarabilirsiniz. Birkaç dakika sürecek sorgulama işleminin ardından su borcunuzun olup olmadığını kısa bir sürede öğrenme şansına sahip olacaksınız.

su-faturasi-borcu-sorgulama

su-faturasi-borcu-sorgulama

TC ile Elektrik Borç Sorgulama

TC ile İgdaş Fatura Sorgulama 2018

Eğer borcunuz varsa yapmanız gereken işlemde çok basittir. E-devlet altyapısı üzerinden bu tür borçları kredi kartınızın yardımı ile ödeme imkanınız var. Bu faturayı sizin ödeyecek bir insan yoksa kredi kartınız üzerinden kısa sürede ödemenizi yapabilirsiniz. Bu durum genellikle yazlık evler için yaşanabiliyor. İnsanlar yazın ardından su faturalarını ödemeden evlerini kapatarak geri gidiyorlar. Ardından eve gelen su borcu ödenmediği için üzerine faiz borcu binerek yaz tatiline geldiğinizde karşınıza çıkıyor. Bu durumla karşılaşmamak için sistemlerin şuan bazı belediyeler tarafından hizmet verdiğini söyleyebiliriz.

Yakın gelecekte ülkemizde ki tüm belediyelerin bu çatı altına girerek su faturası tahsilat işlemlerinizi yapmanıza imkan vereceklerini tahmin etmek zor değildir. Ancak şuan için beklemek gerektiğini ekleyelim. Eğer bu sistem üzerinden sorgulama yapamazsanız tercih etmeniz gereken bir tanıdığınız ile iletişime geçerek sizin adınıza su faturasını sorgulamasını istemek olacaktır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Loading...

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir