Online Sorgula

TC Kimlik ile Telefon Numarası Sorgulama

TC Kimlik ile Telefon Numarası Sorgulama

TC kimlik ile telefon numarası sorgulama hayatın bazı getirileri karşısında bizlerin ihtiyacı olabilir. Bazı durumlarda TC’sini bildiğiniz birinin GSM numarasını bulmanız gerekebilir. TC kimlik numarasından telefon numarası bulmak elbette mümkündür. Devlet tarafından verilen kimlik numarası telefon, fatura, mal varlığı ve diğer tüm resmi işlerde kullanılmaktadır. Bu nedenle kişilerin üzerine aldıkları numaralar TC kimlik no üzerine de işlenmektedir.

TC kimlik numarasıyla telefon numarası sorgulama işlemi öncelikle yasal değildir. Anayasamızda bulunan “kişisel bilgilerin gizliliği” maddeleri kapsamında, bir kişinin kimlik numarasını bularak üzerinden onunla ilgili bir içeriğe erişmek kesinlikle suçtur. Bu bilinçte hareket etmeniz sizlerin faydasına olacaktır.

TC kimlik numarasından numara bulma işlemi için birkaç alternatif var. Yasal yükümlülükleri tamamen size ait olmakla birlikte kimlik bilgilerini bildiğiniz birinin cep telefonu numarasını birkaç yoldan bulabilirsiniz.

TC Kimlik İle Cep Telefonu Bulma Nasıl Yapılır?

TC Kimlik nodan birinin cep telefonu numarasını bulmak için en garanti yol operatör firmalarıdır. Operatör firmaları tüm müşterilerinin bilgilerini barındırırlar. Normalde bir numaranın hangi operatöre kayıtlı olduğunu öğrenmek oldukça kolaydır. Numaranın hangi operatörde olduğunu sorgulamak için:

 • İnternete numarayı yazın.
 • Çıkan sorgulama sitelerine giriş yapın.
 • Başındaki 3 numaralı koda göre operatör firması çıkacaktır.
 • Telefon numarası sorgulama konusunda birkaç siteye başvurmanız daha faydalı olacaktır.

Ancak bu sorgulamalar artık pek de işe yaramıyor. Operatör firmaları artık numara değişmeden hat taşıma işlemi yapmaktadır. Bu nedenle bu verilere fazla güvenmeyin. Operatör firmalarının verilerini kullanarak kimlik numarasından telefon numarası öğrenmek için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz.

 • Bu işlemi yapmak için illegal yükümlülüklerin tamamını üstlenmeniz gerekmektedir.
 • Operatör firmalarında çalışan biriyle iletişime geçmeniz bu süreçte ilk adımdır.
 • Bu sorgulamayı operatöre firmalarının veri merkezlerinden çalışanlar kolayca yapabilir ve kimlik numarasından telefon numarası öğrenebilirler.
  Ziraat Bankası Rapor Parası Sorgulama

Bu elbette alternatifleri olan bir işlemdir. Banka çalışanları da TC kimlik numarasıyla birinin GSM numarasını bulabilirler.

 • Herhangi bir bankada çalışan bir tanıdığınız varsa, telefon numarası sorgulama işlemi için ondan ricada bulunabilirsiniz.
 • TC kimlik numarasıyla banka personeli kişilerin iletişim bilgilerine ulaşabilirler.

Yukarıdan da anlayacağınız üzere bu işler pek de kolay değil. Kişilerin kimlik numaralarına kayıtlı olan telefon numaralarını görmenin bir yöntemi de E-Devlet sorgulaması yapmaktır. E-Devlet telefon numarası sorgulama konusunda hizmet vermektedir. Kişi E-Devlet sistemine şifresiyle girerek telefon numarası sorgulaması yapabilir.

İnternette yaptığınız araştırma sırasında karşınıza bazı programlar çıkabilir. Bu programlara karşı dikkatli hareket etmelisiniz. Bu tarz programlar elbette Dünya genelinde kullanılmaktadır. Bu tarz kişisel bilgilerin erişim sağlandığı programlar sadece devlet kurumlarında bulunur. Bu nedenle devlet kurumlarının doğru bir şekilde bu programları koruması gerekir. TCKN ile tel no sorgulamak için bu programları polis ve diğer kolluk kuvvetleri kullanmaktadır.

E-Devlet Üzerine Kayıtlı Telefon Numaralarını Sorgulama

Kişiler üzerlerine kayıtlı olan telefon numaralarından sorumludur. Bu numaraların ne maksatla kullanıldığı ve kimler tarafından kullanıldığı devlet tarafından izlenebilir. Bu nedenle üzerinize kayıtlı olan numaraların suç teşkil eden olaylara karışması, sizlerin sorun yaşamasına neden olabilir.

E-Devlet telefon numarası sorgulama sayesinde bir kişi E-Devlet platformuna giriş yaparak, üzerine kayıtlı olan numaraları öğrenebilir. Bu sorgulama için E-Devlet şifresi olmalıdır. Bu şifreyi sadece 2 TL karşılığında herhangi bir PTT’den alabilirsiniz. E-Devlet üzerinden üzerinize kayıtlı numaraları görmek için:

 • Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından sağlanan Mobil Hat Sorgulama hizmetiyle bu işlem yapılmaktadır.
 • E-Devlet üzerinden mobil hat sorgulamak için öncelikle www.turkiye.gov.tr/mobil-hat-sorgulama adresine tıklayın.
 • Bu adrese girdikten sonra tarafınıza verilen E-Devlet şifresini kullanarak giriş yapın.
 • Sisteme giriş yaptıktan hemen sonra adınıza kayıtlı olan GSM numaraları gösterilecektir.
  PTT Engelli Maaşı Sorgulama

İlginizi Çekebilir;

TC Kimlik Numarası ile Adres Bulma | TC ile Adres Sorgulama

TC Kimlik No İle Telefon Borç Sorgulama (Türk Telekom)

Türk Telekom Faturasız Hat Bedava WhatsApp Kampanyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yayınlanan tüm içerikler bilgi amaçlıdır. Zaman içerisinde ilgili sorgulama ekranlarında değişiklik olabilir. Bu nedenle sitemizde yer alan bilgilerin kesin doğruluğu bulunmamaktadır.