Online Sorgula

TC Kimlik ile Başkasına Ait Tapu Sorgulama Yapılır Mı?

TC Kimlik ile Başkasına Ait Tapu Sorgulama Yapılır Mı?

TC kimlik ile başkasına ait tapu sorgulama işleminin yapılacağı konusunda güçlü bir inanış vardır. Eski dönemde tapu bilgilerini vererek kime ait olduğu öğrenilebiliyordu. Ancak günümüzde kişi güvenliğini korumak amacıyla bu konuda kesin bir sınır olduğunu hepimiz biliyoruz. O nedenle başka bir insanın kimlik numarasını bilseniz dahi sorgulama yaparak ona ait tapu olup olmadığını öğrenme şansınız yok. Bu konuda önemli bir limit konulduğu ekleyelim. Eğer internet üzerinden bu konuda size yardımcı olabileceği söyleyen sayfalara denk gelirseniz büyük ihtimal ile sizi yanıltmak isteyeceklerini unutmayın. Genelde bu şekilde işlem yaparak insanlardan para koparmaya çalışan dolandırıcılar bulunuyor.

TC Kimlik ile Başkasına Ait Tapu Sorgulama

TC kimlik ile başkasına ait tapu sorgulaması yapılamayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Ancak bu sorgulamayı yapabilecek birileri olduğunu da ekleyelim. Avukatlar meslekleri gereği bu bilgiye ulaşma hakkına sahipler. Tabi bunun yaparken belirli bir davanın çatısı altında yapmaları gerektiğini ekleyelim. Avukatlar bunu ücretsiz olarak elde ederek müvekkiline bildirme hakkına sahipler. Bu bilgiyi gidip sizin isteme hakkınız bulunuyor. Ayrıca sorgulama işlemini internet üzerinden e-devlet dahil olmak üzere hiçbir sistem ile yapamazsınız. Sorgulamanın nasıl yapılacağını anlattıklarını söyleyen ya da sorgulama yapabileceğinizi söyleyen sitelerin amaçları sizi sitelerine çekmektedir. Bu konuda alınan karar gereği kesinlikle farklı bir gelişme şuan için söz konusu değildir.

TC Kimlik ile Ölen Kişiye Ait Tapu Sorgulama

TC Kimlik ile Veraset Sorgulama

Ancak sorgulamayı isterseniz kendi kimlik bilgileriniz ile yapabilme şansınız var. Sorgulama işlemi için bir e-devlet şifresine sahip olmanız gerekiyor. Eğer şifreniz yoksa yapmanız gereken herhangi bir PTT şubesine giderek 2 TL ücret ödeyerek alabilirsiniz. Bu şekilde sisteme giriş yapabilirsiniz. Unutmayın sorgulamanızı sadece kendi adınıza yapabilme şansınız var. Başka bir insan için sorgulama yapamazsınız zaten sistem buna izin vermeyecektir.

  TC Kimlik ile Ölen Kişiye Ait Tapu Sorgulama
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yayınlanan tüm içerikler bilgi amaçlıdır. Zaman içerisinde ilgili sorgulama ekranlarında değişiklik olabilir. Bu nedenle sitemizde yer alan bilgilerin kesin doğruluğu bulunmamaktadır.