TC Kimlik ile Banka Borcu Sorgulama

tc-ile-banka-borcu-sorgulama

TC Kimlik ile banka borcu sorgulama, son zamanlarda oldukça gündeme geldi. Bunun nedeni ise ödenen kredi ya da kredi kartılarından kalan küçük rakamların, yasal faiz ve avukatlık masrafları ile karşımıza tekrar çıkmasıdır. Günümüzde bankalar ile işi olmayan neredeyse hiçbir vatandaş yoktur. Kimileri faturalarını yatırmak, emekli maaşlarını almak için kullanırken kimileri ise ihtiyaçlarını karşılaşmak ve işlerini büyütmek için kredi başvurusu yapmaktadır. Özellikle uzun süre kredi ödemesi yapan insanlar bazen çok küçük miktarları bankalara ödemeyi unutuyorlar.

Bankalarda bu konuda çok da istekli bir şekilde onlardan bu ödemeyi yapmalarını istemiyorlar. Çünkü miktar küçük olduğu için önemsiz olarak görülüyor. Ancak üzerinden uzun bir süre geçtikten sonra üzerine eklenen faizle birlikte ödenecek miktar bir anda çok yüksek bir miktarı bulabilmektedir. Bunun önüne geçmek için TC kimlik ile banka borcu sorgulamanızı yapmalısınız.

TC Kimlik ile Banka Borcu Sorgulama

Bunu yapabileceğiniz farklı yöntemler vardır. Ancak en basiti kredi çektiğiniz veya kredi kartınızın olduğu bankaya giderek kimliğiniz ile borç sorgulaması yaptırmak olacaktır. Eğer bir borcunuz varsa gişede bulunan görevli size bu konuda kısa sürede bilgi verecektir. Tabi sorgulamanızı illa ki krediyi çektiğiniz şubeden yapmak zorunda değilsiniz. İsterseniz bankanın ülke üzerinde bulunan tüm şubelerine giderek rahatlıkla yapabilirsiniz. Şubeye gitme şansınız yok ancak gene de borcunuzun olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız telefon bankacılığı üzerinden de yardım alma şansınız var. Bu işlemin nasıl yapılacağına da kısaca değinelim.

TC Kimlik ile Kredi Notu Sorgulama

TC Kimlik ile GSS Borç Sorgulama

TC Kimlik No ile İcra Sorgulama

Telefon Bankacılığı ile Borç Öğrenme

Bankacılık sektöründe hizmet veren tüm bankaların telefon üzerinden müşterilerine yardımcı olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu konuda yaptıkları yardımdan faydalanmak için yapmanız gereken müşteri hizmetleri numarasını bularak gerekli aramayı yapmak olacaktır. Birkaç tuşlama yaparak müşteri hizmetleri temsilcisine bağlanacaksınız. Kısa sürede bağlandıktan sonra temsilci ile konuşurken ondan bankaya bir borcunuzun olup olmadığını öğrenmek istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Yapılan incelemenin ardından banka görevlisi sizin borcunuzun olup olmadığını aktaracaktır. İsterseniz bunu bir mail ile size de gönderme şansları var.

tc-ile-banka-borcu-sorgulama

tc-ile-banka-borcu-sorgulama

Bazı insanlar ATM üzerinden de borç öğrenebileceğini düşünmektedir. Ancak bu kanının temelde yanlış olduğunu ekleyelim. ATM üzerinden borç öğrenmek mümkün değildir. Çünkü bu cihazlar şuan için bu işleme hizmet etmiyorlar. Aynı şekilde internet bankacılığı ile de borç öğrenemezsiniz. Bunun için bankaya ait bir internet hesabınızın olması gerekiyor. Ancak bu sayede borcunuzun olup olmadığına bakabilirsiniz. Borcunuz varsa ne yapmalısınız.

Bankalara Borcunuz Varsa Yapmanız Gereken

Yaptığınız sorgulama işlemleri sonucunda bankalara borcunuzun olduğu ortaya çıktığında yapmanız gereken en kısa sürede borcunuzu yatırmak olacaktır. Bu konuda yetkili insanlarla konuşarak borcun neden olduğunu ve bunu nasıl kapatabileceğinizi kısa sürede öğrenme şansınız var. Borç ne kadar uzun süre durursa sizin kredi notunuz aynı oranda düşüş gösterecektir. Aynı zamanda borç miktarı da artacaktır.

TC ile Varlık Şirketi Borç Sorgulama

Bankalardan kredi çeken ya da kredi kartı kullanan ancak borçlarını ödeyemeyen tüketicilerin borçları, bankalar tarafından varlık firmalarına devredilmektedir. Böyle bir durumda banka ilgili alacaklarının tamamını alma hakkını da ilgili varlık şirketine devredilmektedir. Varlık firmalarına olan borçlar ise bankalar tarafından sorgulanamamakta, bu rakam tebligat ya da telefon ile varlık şirketi tarafından sizlere iletilmektedir.

TC ile Kredi Kartı Borcu Sorgulama

TC ile kredi kartı borcu sorgulama işlemi telefon bankacılığından hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Borçlu olduğunuz bankanın çağrı merkezini aradığınızda öncelikle güvenlik adımlarından geçmeniz gerekmektedir. Sonrasında ise TC kimlik numaranızı ileterek kredi kartı borcunuzu sorgulamanız mümkündür.

İnternet Bankacılığından Borç Sorgulama

İnternet bankacılığından kredi ya da kredi kartı borcu sorgulama işlemi için internet bankacılığı müşterisi olmanız gerekmektedir. Kredinizin bulunduğu bankanın mobil uygulamasından ya da internet bankacılığından hesabınıza erişerek kredi borçlarınızı kontrol etmeniz mümkündür. Yine aynı şekilde kredi kartı ve ek hesap borçlarınızı da internet bankacılığı yardımıyla öğrenmeniz mümkündür.

Ziraat Bankası Borç Sorgulama

Ziraat Bankası TC ile borç sorgulama işlemi için buradan Ziraat Bankası internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra krediler menusu altında kredi borçlarınızı, kredi kartı menüsü altında ise kredi kartı borçlarınızı görüntüleyebilirsiniz. İnternet bankacılığı hesabınız bulunmuyor ise Ziraat bankacı çağrı merkezini arayarak borcunuzu öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası çağrı merkezi borç sorgulama işlemi için 444 00 00 – 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası çağrı merkezi numaralarını arayabilirsiniz.

Akbank TC ile Borç Sorgulama

Akbank borç sorgulama TC ile borcunuzu öğrenebileceğiniz işlemlerden bir tanesidir. Ziraat Bankası’nda olduğu gibi Akbank’ta da borcunuzu internet bankacılığı üzerinden öğrenebilirsiniz. Eğer internet bankacılığınız bulunmuyor ise 444 25 25 numaralı Akbank çağrı merkezini arayarak borcunuzu öğrenebilirsiniz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Loading...

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir