TC ile SGK Borç Sorgulama

TC ile SGK borcu sorgulama konusunda SGK tarafından sunulan E-Hizmet dökümlerinin kapanması sonrasında hizmetler E-Devlet tarafından sağlanmaktadır. Bu nedenle SGK borcu sorgulama işlemini yapmak için E-Devlet platformuna girmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde SGK borcu sorgulama işlemi için Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde sorgulama yapmanız gerekebilir. Sosyal Güvenlik Kurumu sorgulama işlemi sonucunda, kişinin tüm SGK pirim borçları sergilenmektedir. SGK borç sorgulama işlemi için ilk yapmanız gereken E-Devlet şifresi almak olmalıdır. SGK borcu sorgulama şifresiz olarak yapılamaz.

E-Devlet tarafından sunulan tüm hizmetler, devlet güvencesi altında sağlanmaktadır. E-Devlet bünyesinde yer alan hizmetleri gönül rahatlığıyla bilgilerinizin güvende olduğuna emin olarak kullanabilirsiniz. E-Devlet hizmet dökümü başta olmak üzere hemen her konuda sizlere Devlet hizmetlerini sunan bir platformdur. Bu platforma hemen her vatandaş giriş yaparak, sorgulama işlemi yapabilir. TC ile SGK borç sorgulama işlemi için, ilk olarak PTT şubesine gidin. Kimliğinizi verin ve 2 TL karşılığında E-Devlet şifre bilgilerinizi alın.

TC Kimlik ile SGK Prim Borcu Sorgulama

TC Kimlik ile GSS Borç Sorgulama

TC ile SGK Borç Sorgulama

SGK borcu sorgulama TC kinlik no ile yapılmak isteniyorsa, E-Devlet şifresi de alındıysa aşağıdaki aşamaları uygulamanız sonrasında borçlarınızı sorgulayabilirsiniz. TC kinlik numarası ve E-Devlet şifresi sayesinde SGK borç sorgulama işlemini kolayca yapabilirsiniz. SGK borcu sorgulama işlemimi yapmak için aşağıda yer alan aşamaları eksiksiz olarak uygulayın.

  • Buraya tıklayarak SGK borç sorgulama ekranı verilerine erişin.
  • Sonrasında TC kinlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi tam olarak tuşlayıp, Sisteme giriş yap tuşuna basın.
  • Sonrasında Kurumlar arasından Sosyal Güvenlik Kurumu yazanı bulun ve orada ilgili işlemi arayın.
  • “Genel Sağlık Tecil ve Pirim Borcu Sorgulama” adı altında sunulan hizmete başvurarak SGK borç sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Orada size ait tüm borç bilgileri yer almaktadır. Bu bilgilere ek olarak SGK borç sorgulama ekranında yine borçlarınızın detaylı dökümleri de yer almaktadır. SGK borçlarınızı sorgulamak ve ne kadar ödemeniz gerektiğini öğrenmek için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

E Devlet SGK Gün Sayısı Sorgulama

TC Kimlik Numarası ile SGK Sorgulama

SGK Borcu Sorgulama Sonrasında Ne Yapmalı?

SGK borcu ödemesi sonrasında borcunuz önünüze çıkacaktır. Bu borçları dilerseniz E-Devlet üzerinden yine SGK borç sorgulama ekranı bilgilerini kullanarak ödeyebilirsiniz. Eğer bunun yapmak istemiyorsanız herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumuna giderek bilgi alabilirsiniz. Bu konuda ödemelerinizi ne kadar erken ve zamanında yaparsanız o kadar kârlı çıkarsınız. Hem de devlete borçlu olarak gezme stresinden de kurtulmuş olursunuz.

sgk-borcu-sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu kişinin temel ihtiyaç ve yükümlülüklerini sigorta altına alan kurumdur. Çalışan veya çalışmayan herkes bu hizmetler arasından bir tanesini seçerek, hayatını sigorta altında alma fırsatını bulabilir. SGK borcu sorgulama işlemi için ekstra bir ücret ödemeniz gerek kalmaz. Ayrıca E-Devlet şifrenizin de kullanım süresi sonsuza kadardır. Yani bu şifreyi tüm devlet işleriniz için kolayca kullanabilirsiniz. Bu sayede enerjiden tasarruf edersiniz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
2 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Loading...

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir