Online Sorgula

TC ile Rapor Parası Sorgulama

01.06.2018
40
TC ile Rapor Parası Sorgulama

TC ile rapor parası sorgulama işlemi de yine E-Devlet üzerinden yapılmaktadır. Çalıştığı ortamda, hastalık veya kaza nedeniyle çalışamayacak uruma gelen kişiler için işgörmezlik raporu verilir. Buna bağlı olarak kişinin maddi gelir kaynağının kesilmemesi ve düzene girmesi için rapor parası ödemesi yapılmaktadır.

TC kimlik numarası ile rapor parası sorgulaması yapmak için ilk olarak kişinin E-Devlet şifresine sahip olması gerekmektedir. Birkaç farklı dala ayrılan ve çeşitlerine göre değişen rapor parası ödeneği, kişinin durumuna ve çalışma ortamında yaşanan olaya bağlı olarak değişmektedir. TC rapor parası sorgulama şifresiz bir şekilde yapılamaz. Bunun için muhakkak E-Devlet şifresi almak gerekmektedir.

TC No İle Rapor Parası Sorgulama

Rapor parası sorgulama işlemi için almanız gereken E-Devlet şifresini, herhangi bir PTT şubesine giderek sadece 2 TL karşılığında satın alabilirsiniz. Bu satın alım sonrasında, sisteme girmeye hak kazanacaksınız. Eğer bu şifreyi kişi; hastalık veya kaza mağduriyeti dolayısıyla alamıyorsa, vekalet vermesi sağlanarak bir kişi tarafından E-Devlet şifresi alınabilir. Rapor sorgulama TC ile yapılır mı sorusunun cevabı “evet”tir. Bu sorgulamayı aşağıdaki adımlara bağlı kalarak kolayca tamamlayabilirsiniz.

  • Buraya tıklayarak rapor parası sorgulama ekranı verilerine ulaşın.
  • Sonrasında “kimliğimi şimdi doğrula” yazan mavi tuşa tıklatın.
  • Sonrasında karşınıza açılan ekranda TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi tuşlayın.
  • Bu tuşlama süreci sonrasında 4A/4B rapor parası sorgulama ekranına kendi adınıza giriş yapmış olacaksınız.

Bu ekranda ilgili bölümü seçerek, rapor parası sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz. Rapor parasının ödenip ödenmediği konusu başta olmak üzere; rapor parası miktarı konusunda da bu ekran size bilgi verecektir. Kişiler bu konum sayesinde, rapor parası sorgulaması yapabilmektedir. TC ile rapor parası sorgulama işleminde herhangi bir ek ücret istenilmemektedir. Ayrıca bu aldığınız yeni E-Devlet şifresi sayesinde, hemen her türlü sorgulama işlemini site bünyesinden yapabilirsiniz.

SGK Rapor Parası Sorgulama

  Emekli Çalışanlar Rapor Parası Alabilir Mi?

Engelli Raporu Sorgulama

TC ile İstirahat Parası Sorgulama

TC No İle Rapor Parası Yattı Mı Sorgulama

Kişinin, çalıştığı kurum bünyesinde geçirdiği kaza veya hastalık sonrasında; devlet hastanelerinden alınan rapora bağlı olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından güvenceleri korunmaktadır. Buna ek olarak eğer varsa, kişinin bakmakla mükellef olduğu kişilerde yine güvence altına alınmaktadır.

tc ile rapor parası sorgulama

Rapor parası sorgulama işlemini herkes yapabilmektedir. İş sahasında yaşanan veya dış dünyayla bağlı hastalıklar sonrasında bu sorgulamayı yaparak sosyal güvence durumunuzu kolayca gözler önüne serebilirsiniz. TC ile rapor parası sorgulama işlemini yine, sigortalı olup hamile olan bayanlarda yapabilmektedir. Devlet hemen her konuda vatandaşın korunmasını sağlamaktadır.

Rapor sorgulama TC ile yapılırken, kişinin durumu çok önemlidir. Unutulmamalıdır ki, sigortalı kişinin vefaatı durumunda Sosyal Güvenlik Kurumu; iş veren tarafından ödenen sigorta bedelleri gereğince kişinin bakmakla yükümlü olduğu kişilere karşı sorumludur. Bu nedenle prosedürü eğer kişi vefaat ettiyse direkt olarak Sosyal Güvenlik Kurumu vasıtasıyla çözmek daha faydalı olacaktır. TC rapor sorgulama işlemi hastalık veya kaza neticesinde olan kişiler hakkında detaylı bilgi sunmaktadır.

Ölüm ile sonuçlanan kaza ve hastalıklarda, sigortalı bireyin ailesi ve diğer bakmakla yükümlü olduğu kişiler hak sahibi konumunda değerlendirilmektedir. Eğer şartlar uygunsa kişilere gelir bağlanması bile uygun olarak görülmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yayınlanan tüm içerikler bilgi amaçlıdır. Zaman içerisinde ilgili sorgulama ekranlarında değişiklik olabilir. Bu nedenle sitemizde yer alan bilgilerin kesin doğruluğu bulunmamaktadır.