TC ile İgdaş Fatura Sorgulama

tc-ile-igdas-borc-sorgulama

Sadece TC kimlik numaranızı kullanarak artık birçok sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bunlardan biride TC ile İgdaş fatura sorgulama işlemidir. Bunlardan birisi de İstanbul’da doğalgaz sağlayan İgdaş faturası sorgulamaktadır. İstanbul Gaz Dağıtım A.Ş şirketinde bulunan faturalarınızdan unuttuğunuz varsa ya da o ay için fatura tutarınızı ödemesiniz yapamadıysanız sorgulamanızı rahatlıkla yapabilme şansınız var.

Bunun için iki farklı yöntem var. Birisi diğer sorgulamalarda olduğu gibi e-devlet sistemi üzerinden yapılandır. Diğer sorgulama işlemi ise şirketin kendi internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Bu konuda çok tutarlı bir davranış gösteriyorlar. İnterneti çok verimli kullanan şirket sayesinde nerede olursanız olun belirli yöntemleri kullanarak faturanızı sorgulayabilir ve ödemenizi yapabilirsiniz.

TC ile İgdaş Fatura Sorgulama

E-devlet üzerinden sorgulama yapabilme şansınız var. Ancak bunun için e-devlet şifresiniz olması gerekiyor. Şifreniz yoksa alabilmeniz için PTT şubelerine gitmeniz ve sadece 2 TL ödemeniz gerekiyor. Buradan aldığınız şifre ve kimlik numaranız ile giriş yapabilirsiniz.

Girişi yaptıktan sonra sorgulama ekranından İgdaş yazmanız ve açılan menüde fatura sorgulama sekmesini tıklamanız gerekiyor. Herhangi bir başka işlem yapmadan sorgulamanızı basit bir şekilde yapabilirsiniz. Eğer ödenmemiş bir faturanız varsa sorgulama sonucunda bunu öğrenebilirsiniz. Bu sayfa üzerinden aynı zamanda sorgulamanızın devamında kredi kartınızı kullanarak ödeme işleminizi de basit bir şekilde yapabilme şansınız var. Bu konuda yeterli olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

TC ile Elektrik Borç Sorgulama

TC Kimlik ile Su Faturası Sorgulama

TC Kimlik ile GSS Borç Sorgulama

TC ile İgdaş fatura sorgulama işlemi için diğer sorgulama yöntemi ise şirketin kendi sayfasına girerek fatura sorgulama işleminin yapılmasıdır. İgdaş şirketine ait olan web sayfası www.igdas.com.tr olarak hizmet veriyor. Bu sayfada online işlemler menüsü üzerinden sorgulama yapabilme şansınız var. Tabi bu ekranda sorgulama sadece kimlik numaranız ile yapılması mümkün değildir.

Aynı zamanda fatura abonelik numaranız da gerekiyor. Tabi bunların arasında sorgulamaların amacı insanların hizmetlerden rahatlıkla yararlanmasını sağlamaktır. Bu konuda olması gereken bir çalışma yürütüyorlar. İki yöntem ile de sorgulamanızı yapabildikten sonra ödemenizi de yapabilirsiniz. Ödeme konusunda titiz bir yöntem ile kredi kartınız ile yaparken bankadan onay almayı da ihmal etmiyorlar. Bu da sistemlerin ne kadar güvenli bir şekilde işlediğini görmemize yardımcı oluyor diyebiliriz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Loading...

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir