Online Sorgula

TC İle Hac Kura Sorgulama Nasıl Yapılır?

TC İle Hac Kura Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hac kura sorgulama konusunda herkes tarafından büyük bir merak depolanıyor. Hacca gitmek isteyen hemen herkesin merakla beklediği sorgulama sonuçları artık sorgulanabilir durumda. Günümüzde hac kura sonuçları gibi birçok farklı alanda devlet internet üzerinden sorgulama hizmeti vermektedir.

Bu verilen hizmet sayesinde internet üzerinden her aday kendi adına kolayca sorgulama yapabilmektedir. Hac kurasına katılan kişilerin durumlarını ve başvuru sonuçlarını öğrenebilmeleri için ayrıca bir devlet sitesi bulunuyor. Bu kurulan site sayesinde hac sorgulama işlemi kolayca yapılabiliyor. Hacca gitmek isteyenler bu sistem sayesinde kolayca durumlarını öğrenebiliyorlar. 80 büne yakın insanın bu hakkı elde ettiği şu günlerde, rekorların üstüne çıkan 2 milyonluk bir başvuru alındı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan değerlendirmeye göre uygun görülen seksen milyon kişi bu sene hacca gidecek. Siz de internetten hac kura sorgulama işlemini yapmak istiyorsanız içeriğimizi sonuna kadar okumanız yeterlidir.

Hac kura sorgulama ekranı ücretsizdir.

Kimlik No İle Hac Kura Sorgulama Nereden Yapılır?

Hac kura sorgulama hemen her başvuru yapan aday tarafından yapılmaktadır. Devlet her dönemde hacca gitmek isteyen hacı adaylarını Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığıyla bir araya getirmektedir. Bu bir araya gelen milyonlarca kişi her seferinde hacca gitmek için başvuru yapar. Sonrasında farklı kriterler uygulanarak hac kurası çekilir ve Diyanet İşleri tarafından hacı adayları seçilir.

Hacıların izdiham gibi tatsız olaylara karşılık gelmemesi için yıllık hac kuralarında evrensel olarak 2 milyon kişi sınırı konulmaktadır. Bu sayıyı aşan durumlarda gerçekleşen kutsal toprak ziyareti, kişilerin zorlanmasına ve ibadetlerini yerine getirememesine neden olmaktadır. Bu nedenle bazı sorunlar gündeme gelmesin diye sınırlar uygulanmaktadır.

  TC Kimlik ile Ölen Kişiye Ait Tapu Sorgulama

Hac Kura Sonucu öğrenme internet üzerinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açılan bir site sayesinde yapılmaktadır. Her sene düzenli olarak revize edilerek yeni başvuru yapanlara özel olarak tasarlanan bu ekran, hacca gitmek için başvuru yapan adayların genel durumlarını ortaya koymaktadır. Hac kura sonuçları bu ekrandan kolayca öğrenilmektedir.

Hac Kurası Sonuçları Öğrenme İnternetten Hangi Bilgilerle Yapılır?

Hac kura sonucu öğrenme internetten yapılacaksa, bu durumda ilk olarak internet adresine doğru bir şekilde giriş yapılmalıdır. Bu girişi yapabilmeniz için buraya tıklamanız yeterlidir. Sonrasında Diyanet tarafından kurulan özel sorgulama sitesine giriş yapmış olacaksınız. Bu site haricinde hiçbir yerden sorgulama yapmaya çalışmayın. Her devlet işinde olduğu gibi bu gibi sorgulama alanlarında yalancı yayın yapan sitelerde bulunmaktadır. Hac kura sorgulama işlemini yaparken devlet tarafından kurulan orijinal siteye giriş yapmanız önerilmektedir. Tarayıcı satırınıza “hac kura sorgulama” yazdığınız en üstte çıkan ve Diyanet uzantılı siteye tıklamayı unutmayın. Siteye giriş yaptığınız sitenin adının yazılı olduğu tarayıcı satırında en başta yeşil renkli adres tamamlayıcılarının olması gerektiğini unutmayın.

Bu sorgulamayı yapabilmek ve hacca gitmeye hak kazanıp, kazanmadığınızı öğrenmek için aşağıdaki bilgileri yanınızda bulundurmanız yeterlidir. Bu sayede sistem üzerinden hac kurası sonucunu sorgulama işlemini stabil bir şekilde yapabilirsiniz.

  • Başvuru yapan hacı adayının TC kimlik numarası,
  • Başvuru yapan hacı adayının anne adı,

Bu bilgileri ilgili ekranda gerekli yerlere girin. Sonrasında ise güvenlik numaralarını yukarıdaki resme bakarak tuşlayın. Son olarak  tuşuna basarak hacı kura sorgulama ekranında ki işinizi bitirin. Sonrasında bilgilerinize göre hazırlanan yeni ekranda sizlere hacı sonuçlarınız gösterilecektir.

Hac Kura Sonuçlarını Kimlik No İle Sorguladık, Hac Çıkmadı!

Kutsal topraklara yapılacak olan yüce ziyaret için her sene milyonlar tek yürek oluyor. Her dönem düzenlenen hac kura seçimleri sayesinde herkesin hacca gitmesi amaçlanmaktadır. Hac kura sonucu sorgulama ekranında olumsuz netice olsa bile sabırlı olun ve diğer kuraları bekleyin. Her sene dört yüz bin gibi ciddi bir rakamla yeni başvuru alınıyor. Bu da sizlerin yalnız olmadığının bir göstergesi.

  Çocuk Parası Sorgulama Yöntemleri 
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yayınlanan tüm içerikler bilgi amaçlıdır. Zaman içerisinde ilgili sorgulama ekranlarında değişiklik olabilir. Bu nedenle sitemizde yer alan bilgilerin kesin doğruluğu bulunmamaktadır.