Online Sorgula

TC ile Emeklilik Maaşı Sorgulama

TC ile Emeklilik Maaşı Sorgulama

TC ile emeklilik maaşı sorgulama konusunda destek almanız mümkündür. Emekli maaşı yattı mı sorusunu soruyorsanız, TC Kimlik numaranız ile bu işlemi kolayca yapabilirsiniz. TC ile emeklilik maaşı sorgulama  işlemi E-Devlet denilen platform üzerinden kolayca yapılabilmektedir. Emekli maaşınız yattı mı? yattıysa ne kadar yattığını merak ediyorsanız TC kinlik numarası ile emekli maaşı sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Emekli olan kişilere, devlet tarafından sunulan bir hizmettir. Devlet, yıllar boyu kendisine hizmet veren kişilere; emeklilik dönemlerinde aylık olarak maaş ödemektedir. Bu maaş kıdeme ve çalışılan yıla göre değişkenlik göstermektedir. Emekli maaşınızın sorgulamak için içeriğimizi dikkatle okumanız yeterli olacaktır.

TC ile Emeklilik Maaşı Sorgulama

TC ile emekli maaşı sorgulama konusunda, devletimiz emeklilere üstün bir hizmet sunmaktadır. Emekli maaşı yattı öğrenme işlemi için E-Devlet üzerinden giriş yapmanız gerekmektedir. E-Devlet üzerinden yapacağınız sorgulama ile emekli maaşınızın ne zaman ne kadar olarak yatırılacağı bilgisini öğrenebilirsiniz. Emekli maaşı sorgulama konusunda tek ihtiyacınız olan konu 4A, 4B ve 4C emeklilik statüleri arasından hangisine dahil olduğunuzu bilmeniz gerekmektedir.

4a, 4b, 4c emeklilik farkı nedir?  kısaca ondan bahsedelim.

4A EMEKLİLERİ –> SSK pirimlerini ödeyen kişiler, 4A emekli maaşı almaktadır.

4B EMEKLİLERİ –> BAĞ-KUR pirimlerini ödeyen kişiler, 4B emekli maaşı almaktadır.

4C EMEKLİLERİ –> Emekli Sandığı pirimleri ödenen kişiler, 4C emekli maaşı almaktadır.

Emekli maaşı sorgulama için yukarıdan size uygun olanı seçin. Ona göre sorgulama ekranına geçip emekli maaşınızı sorgulayabilirsiniz. Emekli olduğunuz kurum sizin sigortanızı, nereden yatırdıysa; siz o kurumdan o yönle emekli olmuş sayılırsınız.

TC Numaranız ile 2022 Maaşı Sorgulama

  TC Kimlik ile GSS Borç Sorgulama

TC ile Bağkur Emekli Maaşı Sorgulama

TC Kimlik ile Emeklilik Sorgulama

Memur Emekli Maaşı Sorgulama

Memur emekli maaşı sorgulama için 4A kapsamında ki sorgulamaya bakmanız gerekmektedir. Memur emekli maaşı sorgulama için bir alt başlığımızda yer alan, 4A emekli maaşı sorgulama linkine tıklamanız gerekmektedir. Devletin çalıştırdığı memurun emekli maaşı, 4A standartları altında yatırılmaktadır.

emekli maaşı sorgulama

TC İle E-Devlet Üzerinden Emekli Maaşı Sorgulama

TC ile emekli maaşı sorgulaması yapmak için aşağıdaki linklere tıklamanız yeterli olacaktır. Sorgulama yapmanoz için ilk olarak E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Emekli maaşı sorgulama şifresiz olarak yapılamamaktadır. Bu sorgulamayı yapmak için, öncelikle E-Devlet şifrenizi almanız gerekmektedir. E-Devlet şifresini almak için, en yakın PTT şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. TC ile emekli maaşı sorgulama işlemin kullanacağınız E-Devlet şifresini, 2 TL karşılığında PTT şubesinden alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra, aşağıda sizin sigorta kapsamınıza ait linki bulup tıklayın, sonrasında emekli maaşı sorgulama adımlarını uygulayın. Her türlü emekli maaşı aynı şekilde yapılmaktadır.

4A EMEKLİ SORGULAMA LİNK: Buraya tıklayınız.

4B EMEKLİ SORGULAMA LİNK: Buraya tıklayınız.

4C EMEKLİ SORGULAMA LİNK: Buraya tıklayınız.

İlgili linke yukarıdan tıklayarak, aşağıdaki adımları uygulayın. Bu sayede emekli maaşlarınızı rahatlıkla sorgulayabilirsiniz.

  • Linke tıklayıp açın.
  • Sonrasında “kimliğimi şimdi doğrula” tuşuna basın.
  • Kimlik doğrulama ekranında, TC numaranızı ve aldığınız E-Devlet şifrenizi tuşlayın.
  • “Sisteme Giriş Yap” tuşuna basarak, sisteme girişinizi tamamlayın .
  • Açılan ekranda emekli maaşı sorgulama bilgileriniz görülecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yayınlanan tüm içerikler bilgi amaçlıdır. Zaman içerisinde ilgili sorgulama ekranlarında değişiklik olabilir. Bu nedenle sitemizde yer alan bilgilerin kesin doğruluğu bulunmamaktadır.