Online Sorgula

TC ile Elektrik Borç Sorgulama

27.05.2018
57
TC ile Elektrik Borç Sorgulama

TC ile elektrik borç sorgulama işlemini siz değerli takipçilerimiz için ele aldık ve Türkiye’nin dört bir yanından topladığımız bilgilerle bu içeriği size ulaştırdık. Elektrik fatura sorgulama ve TC No ile elektrik borcu sorgulama işlemleri için ülkemizde hizmet veren hemen her elektrik dağıtıcısına dair bilgileri size sunuyoruz. TEDAŞ borç sorgulama nasıl yapılır sorusunu soruyorsanız, tam olarak olmanız gereken yerdesiniz. Elektrik borcu sorgulama işlemi için, halen vezneye gitmeniz gerektiğini düşünüyorsanız tamamen yanılıyorsunuz. TEDAŞ ve Boğaziçi elektrik sorgulama başta olmak üzere birçok dağıtıcı şirketi içeriğimize kolayca bulabilirsiniz.

Elektrik, ülkemizde kullanılan en yaygın enerji kaynağıdır. Gelişen teknoloji ve artan ihtiyaçlar nedeniyle elektrik kullanımı tahmin edilen seviyenin de üzerine çıkmıştır. Elektrik borcu ise kullanılan elektriğin faturasına karşılık gelir. Eğer daha önceden ödenmemiş faturanız varsa veya dönem faturanız ödenmemiş fatura olarak görünüyorsa; bu durumda fatura sorgulama sonucunda borç sahibi olduğunuz görünecektir. Dilerseniz Elektrik faturası sorgulama internetten nasıl yapılıyormuş buna değinelim.

TC ile Elektrik Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

TC ile elektrik borcu sorgulaması yapmak için ilk olarak hizmet aldığınız dağıtıcı firmayı bilmeniz gerekmektedir. Bunu öğrenmek için elektrik faturası üzerinde yer alan amblemi takip edebilirsiniz. Hemen her dağıtıcı kendi logosunu ve iletişim bilgilerini oraya bırakmaktadır. Boğaziçi ve EnerjiSA bu dağıtıcıların bazılarıdır. Bu sayede kolayca hangi kanala bağlı olarak borç sorgulama işlemi yapabileceğinizi görebilirsiniz. TC ile elektrik sorgulama işleminde ekstradan bazı bilgilerde gerekebilir. Gerekmesi muhtemel olan bilgileri aşağıda sizlere sunduk.

TC İle Elektrik Borcu Sorgulama Sadece TC No’mu Gerektirir? 

TC no ile elektrik faturası sorgulama işleminde sadece TC kimlik numaranızı biliyor olmanız yeterli olmayacaktır. Bu nedenle TC elektrik borcu sorgulama işlemine başlamadan önce; tarafınızın sorgulama talebinde bulunacağı elektrik hizmetinin abone numarası bilgisini de yanınızda bulundurunuz. Bu sayede hiçbir işleme takılmadan sorunlarınızı halledebilirsiniz. Abone numarası ve TC kimlik no ile elektrik borcu sorgulama çok daha kolaydır.

Abone numarası fatura üzerinde genellikle sağ üst köşede yazmaktadır. “ABONE NO” yazan kısımdaki rakamlar, sizin abone numaranız olarak verilmiştir. Bu numara olmaksızın TC ile elektrik fatura borcu sorgulama işlemi yapamazsınız.

TC Kimlik ile Su Faturası Sorgulama

  TC ile İgdaş Fatura Sorgulama

TC ile İgdaş Fatura Sorgulama 2018

TC Kimlik No ile İcra Sorgulama

Boğaziçi Elektrik Borç Sorgulama

Boğaziçi elektrik borç sorgulama işlemi için ilk olarak bilgisayarınız tarayıcısından buraya tıklayarak elektrik borcu sorgulama ekranına erişmeniz gerekmektedir. Sonrasında borç sorgulaması yapmak çok ama çok kolaydır. TC ile Boğaziçi elektrik sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız, buıraya tıklayın. Bu ekranda yer alan TC kimlik numarası, abone numarası ve sorgu türü seçeneklerini tuşlayın. Sonrasında en alt kısımda yer alan ve 6 karakterden oluşan güvenlik kodunu ilgili kutuya girin. Alt kısımda yer alan “SORGULA” butonuna basarak, Boğaziçi elektrik borcu sorgulama işlemini kolayca sonlandırabilirsiniz.

Not 1: Kamu kapsamında yer alan Kurum ve Kuruluşların elektrik borç sorgulama işlemlerinde, Boğaziçi elektrik firması Ana Saymanlık kodunu ve Tali Saymanlık kodunu talep etmektedir.

Not 2Boğaziçi elektrik faturası sorgulama işlemini yapmak istediğinizde eğer kişinin TC kimlik numarası elinizde yoksa, vergi numarasını kullanarak işleminize devam edebilirsiniz.

tc ile elektrik borcu sorgulama

EnerjiSA Elektrik Borç Sorgulama

EnerjiSA TC ile elektrik borç sorgulama hizmeti sunana bir dağıtıcı firmadır. Adınızın birkaç harfi ve telefon numarası bilginiz olduktan sonra, EnerjiSA fatura sorgulama işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca bu faturayı, aynı platform üzerinden ödeyebilirsiniz. EnerjiSA elektrik borcu sorgulama işlemi için üyelik şartı koymuştur. Ücretsiz bir şekilde buraya tıklayarak platforma üye olduktan sonra işlemler arasından “Faturalarım” kısmına erişin. Bu menüden TC ile elektrik borç sorgulama işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

tc ile elektrik borç sorgulama

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yayınlanan tüm içerikler bilgi amaçlıdır. Zaman içerisinde ilgili sorgulama ekranlarında değişiklik olabilir. Bu nedenle sitemizde yer alan bilgilerin kesin doğruluğu bulunmamaktadır.