Online Sorgula

TC ile E Devlet Gelir Testi Sonucu Sorgulama

TC ile E Devlet Gelir Testi Sonucu Sorgulama

E Devlet hizmeti ile gelir testi sonucunuzu çok basit bir şekilde öğrenebilirsiniz. E Devlet girişi ve diğer hizmet detaylarını haberimizin devamında öğrenebilirsiniz.

Genel Sağlık Sigortası’ndan faydalanan kişiler için gelir testi yaptırmak çok önemli bir husus olarak karşımıza çıkıyor. Kişilerin faydalanmış oldukları sağlık sigortası için yapmaları gereken prim ödemeleri gelir testine göre belirleniyor. Bu bakımdan fazla para ödememek için kişilerin gelir testine girmesi ve tespit ettirmesi gerekiyor. Böylelikle daha fazla para ödemeyeceksiniz ve gelirinize göre prim ödemeye başlayacaksınız.

TC ile E Devlet Gelir Testi Sonucu Sorgulama

E-devlet girişi için devlet sayfasına girmeniz gerekiyor. Ardından giriş ekranına kendi T.C kimlik numaranızı ve şifrenizi yazmanız gerekmekte. Daha sonra sorgulama yapmak için profiliniz yani sizin sayfanız açılacaktır. Gelir testini bu hizmet üzerinden yapacağız. Gelir testi sonucu için ilk önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı menüsü altında yer alan Gelir Testi Sonucu Sorgulama bağlantısına tıklayın. Tıkladıktan sonra size gelir testi sonucu ekranda gösterilecektir.

TC Kimlik ile GSS Borç Sorgulama

TC ile SGK Borç Sorgulama

Gelir Testi Nedir? Gelir Testi Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-devlet girişi yaptıktan sonra gelir sonucu ekranında sizlere şu bilgiler gösterilecektir; gelir testi için kuruma yapılan başvurunuzun tarihi, başvuranın TC bilgisi, adı soy adı ve gelir tespit sonucuyla, gelir testi yapan vakıfın adı ve adresiyle numarası yazacaktır. Bu bakımdan sadece test sonucunuzu değil, diğer birçok detayı görmeniz mümkün. Herhangi bir olumsuz durumda telefon numarasıyla vakıf ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz. Gelir testinizin sonuçlanmasından sonra mevcut GSS borçlarınız da yapılandırılacak.

Gelir testi nasıl yapılır?

Gelir testi yaptırmak isteyen kişiler bölgenizdeki Kaymakamlık binasına giderek ilgili bölümden gelir testi için sıra almanız gerekmekte. Daha sonra ise testiniz yapılacak ve sonuçlarınız belli bir süre içerisinde açıklanacaktır. Sonuçlarınızın açıklanması için yeniden Kaymakamlığa gitmenize gerek olmadığını belirtelim. İnternet ağı sayesinde E-devlet girişimizi yaparak gelir testi sonucumuzu öğrenebiliriz.

  TC ile Siyasi Parti Üyeliği Sorgulama 2019

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yayınlanan tüm içerikler bilgi amaçlıdır. Zaman içerisinde ilgili sorgulama ekranlarında değişiklik olabilir. Bu nedenle sitemizde yer alan bilgilerin kesin doğruluğu bulunmamaktadır.