Online Sorgula

TC İle Adres Sorgulama

TC İle Adres Sorgulama

TC kimlik no ile adres sorgulama eylemi geçtiğimiz yıllarda, oldukça büyük bir açığın sonrasında ortaya çıkmıştır. Geçtiğimiz yıllarda, devlet kurumlarından bir tanesinde; direkt olarak kişinin TC numaranı girdiğinizde adres bilgisine ulaşabiliyordunuz. Bu skandal sonrasında devlet önlemler aldı ve TC ile adres sorgulama hizmetlerini bir çatı altında topladı. Bu sayede kişiler tam olarak kinlik bilgilerini bilmedikleri kişilerin adreslerini sorgulayamıyorlar. TC ile adres bilgisi sorgulama işlemi de NVİ adı verilen bir sistem alt yapısında yapılmaktadır.

TC. İçişleri Bakanlığı tarafından verilen bu hizmet ile, kimliğini eline alan birisi doğru bir şekilde istenilen bilgileri girdiği takdirde adres bilgisi öğrenebilmektedir. Bunun amacı kişisel olarak adres sorgulaması yapmaktır. Aksi takdirde, 3. bir şahsın adres sorgulama hükmünü TC ile yapmak pek mümkün değildir. TC ile adres sorgulama işleminde kişinin kimlik bilgilerine tam olarak sahip olmanız gerekmektedir. Buna ek olarak; eğer kimliğiniz yeniyse, eski kimliğinizde yer alan numaralarda gerekli olacaktır. Bu nedenle yanınızda barındırınız.

TC İle Adres Sorgulama

TC kimlik no ile adres bulma işlemini yapmak için, kimliklerinizi yanınıza alın. Sonrasında aşağıda verilen uygulama aşamalarını tam olarak uygulayın. Sonucunda kimlik bilgileri eksiksiz olarak girilen kişinin, adres bilgileri ortaya çıkacaktır. Adres sorgulama işleminde, başka birinin adresini sorgulama diye bir hizmet verilmemektedir. Bu hizmet, ihtiyacı olanlar için Emniyet Genel Müdürlüğüne başvurmanızı öneririz. Adres sorgulama TC kimlik no ile şu şekilde yapılmaktadır.

  • Buraya  tıklayarak, sorgulama ekranına gelin.
  • Sonrasında adres sorgulama işlemi için sizden istenilen bilgileri, eksiksiz ve tam olarak girin.
  • Son olarak, yani bilgilerinizi tuşladıktan sonra “Ben Robot Değilim” kutucuğunu işaretleyin.
  • En sonunda doğrula diyerek tc no ile adres sorgulama işlemini tamamlayın.
  SGK Rapor Parası Sorgulama

TC Kimlik No İle İsimden Adres Sorgula

TC kimlik no ile adres sorgula işlemi genellikle, bazı durumlarda değiştirilmek istenen ikametgah adresini doğrulmak için kullanılmaktadır. Bu doğrulama sistemi, ülkemiz insanları tarafından genellikle bir başkasnın adresini bulmak maksadıyla kullanılmamaktadır. Böylesi bir hizmet yoktur. Bu hizmet kapsamında tc ile birinin adresini bulma adı altında hiçbir sonuç alamazsınız.

E Devlet Şifresi Sıfırlama Değiştirme

Birisiyle problem yaşadınız ve kişi size bir TC numarası vererek sizi dolandırdı. Bu gibi durumlarda kişinin adresini sorgulama işlemini yapmak yerine, elinizde yer alan tüm kanıtlarla birlikte savcılığa gitmeniz gerekmektedir. Savcılık makamında suç duyurusunda bulunun ve sonrasında adalete teslim olmasını bekleyin. TC ile adres sorgulama işlemi ne yazık ki bu gibi 3. taraf kişilerin adres sorgulamalarında kullanılmamaktadır.

Bu sistem, kişinin ikametgah adresinin nerede olduğunu ortaya koyar. İkametgah adresi sizlerin devlet tarafından bilinen yerleşke adresinizdir. Devlet sizi bulmak veya size danışmak istediğinde, sistemlerinden bakar ve ikametgah adreslerinize memurlarını gönderir. Bu sayede size ulaşır. İkametgah adresiniz doğru olmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yayınlanan tüm içerikler bilgi amaçlıdır. Zaman içerisinde ilgili sorgulama ekranlarında değişiklik olabilir. Bu nedenle sitemizde yer alan bilgilerin kesin doğruluğu bulunmamaktadır.