TC İle 2022 Maaş Sorgulama 2019

TC ile 2022 maaş sorgulama işlemi yapmak isteyenler için gerçekçi bir yazı hazırladık. Engellilere verilen bir hak olan 2022 maaşı, aylık olarak ödenmektedir. Bu ödenen paranın başvuru süreci ve ödeme durumu hakkında sizlere detaylı bilgi vereceğiz. 2022 maaşı sorgulama işlemi için yapmanız gerekenlerde oldukça kolay. Hemen herkes bunu kolayca yapabilir.

Engelli olan birisinin bu maaşı alabilmesi için başvuru yapması gerekmektedir. Eğer maaşa sahipseniz yani aldıysanız, yatıp yatmadığını alt başlıklarımız sayesinde öğrenebilirsiniz. Eğer maaşa henüz başvuru yapmadıysanız yazımızı okumaya devam edin. 2022 engelli maaş sorgulama konusunda ilk olarak “başvuru sonucu sorgulama” kısmını incelemek istiyoruz. Sonrasında ise “yatıp yatmadığı” sorusuna cevap arayacağız.

2022 Engelli Maaşı Başvuru Sonucu Sorgulama

2022 engelli maaşı başvuru sonucu sorgulama işlemi için yapmanız gerekenler oldukça basit. Başvuru için muhakkak ilinizde yer alan Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğüne gitmiş olmalısınız. Bu gitme sürecinde oranın telefon numarasını almanız gerekir. Eğer almadıysanız internet üzerinden de engelli maaşı sorgulama telefon numarası bilgisini bulabilirsiniz.

Hangi ilde bulunuyorsanız, o ilin Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünü arayın. Başvuru yapan kişinin kimlik bilgilerini vererek sorgulama yapabilirsiniz. Eğer E-Devlet hesabınız varsa az sonra anlatacağımız sosyal yardım sorgulama yazımıza da bakabilirsiniz. Burada eğer başvurunuz onaylanırsa maaş aldığınız beyan edilecektir. Bu gibi sorgulamalar yapabilmek için muhakkak E-Devlet şifresini almış olmanız gerekmektedir.

TC Numaranız ile 2022 Maaşı Sorgulama

PTT Engelli Maaşı Sorgulama

Eğer engelli maaşı sorgulaması ve diğer devlet işleri için E-Devlet şifresini almayı bilmiyorsanız, bu konuyu da ilerleyen başlıklarda anlayacağız.  Şimdi maaşı alıp, yatıp yaymadığını sorgulamak isteyenlere geçelim.

2022 Engelli Maaşı Hesaplara Yattı Mı Sorgulama

Engelli maaşı yattı mı sorusunu hemen her yerde duyabilirsiniz. Özellikle Facebook gibi sosyal medya hesaplarında oluşturulan gruplarda, bu sorunun cevabı aranmaktadır. Bu sorunun cevabı aslında oldukça basit. Eğer maaşınız onay aldıysa ve ödenmeye başlandıysa, maaşınızın ayın kaçında yatacağını kolayca öğrenebilirsiniz. Engelli maaşı ayın kaçında yatar sorusunun cevabı niteliğinde olan TC numarasına göre 2022 tarih listesi aşağıda yer almaktadır. Sizde TC kimlik belgenizde yer alan doğum tarihine göre aşağıdan kontrol yaparak maaşınızın her ayın kaçında yatacağını öğrenebilirsiniz. İşte tarihler!

• Kimlikte yer alan Doğum tarihinin son rakamı 0 – 5 olan kişilere her dönemin 5 inci günü.
• Kimlik belgesinde yer alan Dоğum tarihinin sоn rakamı 1 – 6 оlan kişilere her dönemin 6 ıncı günü.
• Resmi kayıtlarda Doğum tarihinin son rakamı 2 – 7 olan kişilere her dönemin 7 inci günü.
• Devlet kayıtlarında yer alan Doğum tarihinin son rakamı 3 – 8 olan kişilere her dönemin 8 inсi günü.
• Resmi verilere göre Doğum tarihinin son rakamı 4 – 9 olan kişilere her dönemin 9 uncu günü.

Engelli Maaşı Ramazan Bayramından Önce Yatar Mı?

Engelli maaşı Ramazan bayramı sürecinde büyük bir problem oluşturmuştu. Bu sorunun gündeme gelmesi ile birlikte bakanlık gerekli önlemleri aldı. Bayramlar için ayrıca bir çalışma olmasa da, maaşların yatacağı tarihler kesinleşti. Bu sayede bayramdan önce 2022 engelli maaşı almak isteyenler için farklı alternatifler sunuldu ve sorular ortadan kaldırıldı.

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Loading...

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir