PYBS Bursları Ne Zaman Yatacak Yeni Kazananlar 2019

PYBS burslarının ne zaman yatacağı bütün öğrencilerin merak ettiği bir konu olarak gündemde. PYBS yeni adıyla OİKBS bursları aylık ödemeye dönüştürüldü. Önceden 3 ayda bir verilen bu burslar, artık her ayın ortasında bir kez ödenecek. Yine bu bursun ödeme tarihleri konusunda merak edilen bir diğer noktada sınavı yeni kazananların ne zaman para alacağı. Yazımızda bu soruya da cevap vereceğiz.

Her şeyden önde yeni aylık bursluluk dönemini incelemek istiyorum. PYBS Ne Kadar? sorusunu daha önce cevapladık, soruya tıklayarak yazıyı okuyabilirsiniz. PYBS burs miktarı aylık 234.70 Türk Lirası olarak veriliyor. Bu bursluluk paraları her ay birkaç gün gecikmeli olarak ödenmektedir. Bu konuya da değineceğiz.

PYBS Yeni Kazananlar Ne Zaman Para Alacaklar?

PYBS yeni kazanan öğrenci tayfası bir hayli sabırsız. Lafı uzatmadan bilgi verelim. İlk PYBS OİKBS bursluluk parası ödemesi Ekim ayında Vakıfbank bursluluk kartı üzerinden öğrencilere verilecektir.

PYBS OİKBS Yeni Kazananlar İlk Burs Tarihi ve Miktarı

PYBS bursluluk sınavını yeni kazandım, ne zaman bursluluk paramı alacağım? diye sorularla kendisini yoran gençlere yol gösterdik. Unutmadan Vakıfbank bursluluk parası kartı hakkında birkaç ayrıntı vermek istiyorum. Bu kart sadece Vakıfbank ATM’leri üzerinde işlem görmektedir. Aynı şekilde Vakıfbank Sosyal Yardım Destek kartına çok iyi sahip çıkın ve şifresini falan unutmayın. Sonra büyük sorun yaşayabilirsiniz.

Eğer Vakıfbank burs kartınız ile alakalı bir problem yaşarsanız, okulunuzda yer alan müdür yardımcılarına başvurmanızı tavsiye ediyoruz.

PYBS Bursun Yattığını Öğrenme

PYBS bursun yatıp yatmadığını öğrenmek istiyorsanız ilk olarak bazı gerçekleri kabul etmeniz gerekir. Günümüzde teknoloji ile mobil bankacılık, internet bankacılığı ve telefon bankacılığı gibi birçok hizmet sunulsa bile bu bursların ödemesinin yapıldığı Vakıfbank burs kartları tüm bunlara kapalıdır. Yani Vakıfbank, PYBS burs parası sorgulama için hiçbir ekstra hizmet sunmuyor. Sorgulama için illa bir Vakıfbank ATM’sine veya şubesine gitmeniz gerekli.

Vakıfbank, PYBS sorgulama konusunda keşke daha fazla hizmet sunsaydı. Bu konuda yetkililerin bu yazıyı dikkate almalarını ümit ediyoruz. “Burslar yattı mı?” PYBS öğrencileri tarafından sorulan en yaygın sorulardan bir tanesi. Bazı öğrenciler uzak ATM’lere gitmek zorunda kaldıkları için sorun yaşayabiliyor. MEB PYBS sorgulama konusunda yeni bir sistem getirinceye kadar aynı okuldaki arkadaşlarınıza burs ödenmeden ATM’ye gitmenizi önermiyoruz.

PYBS Burs Miktarı Yeni Kazananlar

PYBS burs miktarı konusunda içeriğimizin en başında da siz değerli okurlarımıza bilgi vermiştik. Bu burslar 234.70 Türk Lirası olarak ödenecek. Peki, önceden burs alanlara bu sene 700 veya 900 küsür lira ödeme yapıldı. Benim bursum neden diğerlerinden az diyenler için açıklama yapmak istiyoruz.

Eğer ilk kez burs aldıysanız, hakkınız Eylül ayında başlar ve ödeme Ekimde yapılır. Ancak eskiden burs alanlar bir önceki sene 3 ayda bir PYBS bursu alıyordu. Onlara bu nedenle sizlerle (PYBS yeni kazananlara) aynı anda aylık burs almaya başlamak için 3 aylık burs almadılar. Devlette onların hakkı olan geçmiş 2 aylık bursu da 234,70 liranın üzerine ekleyip ödedi.

Yani sizden daha fazla PYBS bursu alan eski öğrencilerin hiçbir suçu veya ayrıcalıkları yok. Bu konuda sıkıntı yapmanıza gerek yok gençler 🙂 Bursluluk parası ne kadar sorusuna detaylı bir cevap verdiğimizi düşünüyorum.

PYBS Bursları Her Ay Mı Yatacak?

Evet, bu site bünyesinde birçok kez söylememize rağmen yeni okurlarımız için tekrar belirtmekte fayda görüyoruz. PYBS aylık mı yatacak diyenler için yeni İOKBS burs yatma tarihlerini açıklayalım. Burslar aylık mı yatacak? evet her ay düzenli olarak ödeme yapılacak. Burslar ayın kaçından kaçına ödenecek sorusunu soranlar için de kısa bir cevap verelim.

Bu burs her ayın ortasında ödenecektir. Ancak her ayın 1-15. günleri arasında ödenmesi gereken bu bursta kısmen gecikmeler söz konusu olabilir. Ancak unutulmaması gereken bir şey vardır ki; devlette kesinlikle paranız kalmaz, er ya da geç ödenmeyen bursluluk paraları tarafınıza ödenir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
3 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 3,67.
Loading...

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir