Online Sorgula

Öğretmen Maaşı Ne Kadar 2019

Öğretmen Maaşı Ne Kadar 2019

Öğretmen maaşı hemen herkes tarafından merak edilen bir konudur. Memur statüsü altında değerlendirilen öğretmen maaşları günümüzde yeni bir zam arifesinde yer almaktadır. Öğretmenlik, alınan parayla ölçülecek bir meslek olmamalıdır. Aksine öğretmenlerin hak ettiği meblağ çok daha büyük olmasına rağmen statü farkı nedeniyle bu maaşları almaktadırlar. Neyse çok konuştuk yine konumuza dönelim. Öğretmen maaşları 2018 yılında ocak ve haziran aylarında güncellenmiştir. Bu yapılan son öğretmen maaşı zam uygulaması sonrasında, öğretmenlerin maaşı geçmişte verilen en yüksek maaşların dahi üzerine çıkmıştır.

Devlet, hemen her türlü memuruna eşit şekilde muamele etmektedir. Öğretmenlerde bu statü arasında yer almaktadır. Öğretmen maaşı yapılan görev senesine ve girilen ders sayısına göre şekilde almaktadır. Öğretmen maaşı hesaplama konusunda her ay ek dersler okul idareleri tarafından hesaplanarak, herkesin net geliri ortaya konur. Bu sayede öğretmen maaşı aylık ne kadar sorusunun da cevabı ortaya çıkar. Her yeni mezun olan öğretmen adayı tarafından merak edilen bu konu, Çalışma yetkilileri tarafından yapılan açıklamayla açıklığa kavuşmuştur.

Öğretmen Maaşı Ne Kadar

Yeni başlayan öğretmen maaşı hemen her öğretmen adayı tarafından merak edilmektedir. Bizler de bu soruya cevap verebilmek üzere yeni başlayan öğretmenler ile görüştük ve bilgi aldık. Nazı çok fazla olan bu meslek, aslına bakılırsa 2018 maaşları itibariyle tam olarak hak ettiği parayı alıyor. Öğretmen maaşları oldukça dolgun bir seviyeye ulaşmış durumda. 2018 yılında 2 kez zam lana öğretmen aylığı miktarı son olarak şu miktara ulaşmıştır:

2018 ÖĞRETMEN MAAŞI TL MİKTARI: 3.927 Türk Lirası

E Devlet SGK Gün Sayısı Sorgulama

Hemşire Maaşları 2018 Yılında Ne kadar?

  Paramedik Maaşları Ne Kadar? Paramedik Nasıl Olunur?

Görüldüğü üzere 2018 öğretmen aylıkları oldukça yeterli bir seviyede seyrediyor. Öğretmen olmak isteyenler için oldukça yeterli bir miktar olacağını tahmin ediyoruz. Bu noktada, tatil olanakları ve alınan maaş göz önünde bulundurulduğunda öğretmen maaşı almak için öğretmen olmak çok mantıklı geliyor.

öğretmen-maaşı-ne-ladar

Öğretmen Maaşları Kademeye Göre Değişiyor!

Hemen her alanda olduğu gibi öğretmenlik mesleği bünyesinde de yine kıdem uygulaması yer almaktadır. Yapılan bu uygulama ile hemen her öğretmenin maaşı farklı olmaktadır. Yıl olarak daha fazla çalışan ve haftalık periyotlarda daha fazla ek ders talebinde bulunup, daha fazla derse giren öğretmen maaş olarak diğer meslektaşlarından daha fazla para alacaktır. Öğretmenler maaş almaları noktasında tamamen kıdemlerine göre belirlenirler. Ekstradan kimsenin alması muhtemel olan bir artı maaş uygulaması bulunmamaktadır.

öğretmen-maaşı-ne-ladar

Öğretmen olmak gerçekten güzel bir şey. Meslek anlamında bakıldığında; devlet kadrosu içerisinde giren bir öğretmenin aldığı maaş birçok ihtiyacına yetecektir. Bir de ataması İstanbul gibi pahalı olmaya, sakin bir şehre çıkarsa o zaman öğretmen maaşı kişiye daha fazla yetecek ve birikim olanağı sunacaktır. Bizden söylemesi öğretmen maaşları daha da artacağa benziyor. Bu noktada meslek seçimi yapmak mantıklı olacaktır. Gençler bu konuya dikkat etmeli.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yayınlanan tüm içerikler bilgi amaçlıdır. Zaman içerisinde ilgili sorgulama ekranlarında değişiklik olabilir. Bu nedenle sitemizde yer alan bilgilerin kesin doğruluğu bulunmamaktadır.