Online Sorgula

Kredi Kartından Yapılan Harcama Sorgulama!

Kredi Kartından Yapılan Harcama Sorgulama!

Kredi kartından yapılan harcamayı öğrenmek ve sorgulamak istiyorsanız, günümüz teknolojilerini kullanarak bunu kolayca yapabilirsiniz. Bankalar bizlere aylık limitler dahilinde harcama yapabilmemiz maksadıyla kredi kartları vermektedir. Bu verilen kredi kartları nakit para teması olmaksızın kart bilgileri ile harcama yapmanıza olanak verir. Yani kredi kartındaki parayı hiç görmeden gerek POS cihazlarından, gerekse de internet üzerinden kredi kartınızı kullanarak alışveriş yapabilirsiniz. Kredi kartı hareket sorgulama işlemi için ise bankaların sağladığı olanakları algılamanız yeterlidir. Bankalar bu konuda güncel olarak birkaç kanaldan destek sağlamaktadır. Bankaların bakiye ve kart hareketi sorgulama için kullandığı temel yapı taşları şu şekildedir:

  • Telefon,
  • SMS,
  • İnternet Bankacılığı,
  • Mobil Bankacılık,

Kredi Kartından Yapılan Harcama Neden Provizyon Görünür?

Kredi kartından yapılan harcama provizyon olarak görünüyorsa bu durumda harcamanın çok yeni yapıldığını söyleyebiliriz. Bir harcama sonrasında yapılan harcamanın maddi karşılığını ortaya birebir olarak koyan bu veri sayesinde kartların onay süreci belli olmaktadır. Provizyon bünyesinde olan harcamalar hesap özetine aktarılmaz. Ta ki hesap tamamlanıp banka ile ilgili harcama detayı arasındaki bağlantı kurulunca kredi kartındaki provizyon harcama hesaba dahil edilir. Bu süreç uzun sürmemektedir.

Kredi Kartı Harcama Ay Sonunda Nasıl Sorgulanır?

Kredi Kartı Sorgulama: Telefondan!

Telefon üzerinden bankanızın çağrı merkezini arayarak bilgi almak hakkınızı kullanabilirsiniz. Telefon ile bankanızı aramak istediğinizde bankanız tarafından verilen banka kartının arka yüzeyine bakabilirsiniz. Arka yüzeyinde yazan rakamların altında sağ veya sol alt köşede telefon numarası yazacaktır.

Kredi Kartı Sorgulama: SMS İle!

SMS bankacılığı adı altında müşterilerine sadece bir mesaj ile hizmet veren bankalar bulunmaktadır. SMS bankacılığı sayesinde kişiler tek seferde SMS göndererek son harcama detaylarını görebilirler. Bu oldukça stabil bir durumdur. SMS ile kredi kartı sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız bankanızın dahili numarası üzerinden bilgi almanız gerekmektedir.

Kredi Kartı Sorgulama: İnternetten!

Kredi kartı sorgulama işlemi için bankanız tarafından sağlanan tüm bilişim unsurlarını kullanabilirsiniz. Bankalar günümüz teknolojisi ile mobil ve internet bankacılığı platformları oluşturup, müşteri insiyatifinde kullanıma sunmaktadır. Bu platformlar üzerinden kolayca sorgulama yapabilirsiniz.

  TC Kimlik Numarası ile Elektrik Borcu Sorgulama
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yayınlanan tüm içerikler bilgi amaçlıdır. Zaman içerisinde ilgili sorgulama ekranlarında değişiklik olabilir. Bu nedenle sitemizde yer alan bilgilerin kesin doğruluğu bulunmamaktadır.