Online Sorgula

Genel Sağlık Sigortası Borç Sorgulama

Genel Sağlık Sigortası Borç Sorgulama

Genel Sağlık Sigortası Borç Sorgulama hemen her vatandaş tarafından yapılabilen bir işlemdir. GSS borç sorgulama sayesinde devlet hastanelerinden ücretsiz olarak yararlanmamızı sağlayan sağlık sigortanızın olup olmadığını kolayca öğrenebilirsiniz. E-Devlet üzerinde SGK tarafından sunulan “Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Pirim Borcu Sorgulama” hizmeti sayesinde genel sağlık sigortası borç öğrenme işlemini yapabilirsiniz. GSS Borç Öğrenme şifresiz olarak yapılamaz. E-Devlet GSS sorgulaması için şifre ister. Bu parolanın özellikleri şunlardır:

 • Genel Sağlık Sigortası Borcu Öğrenme için yapacağınız sorgulamada E-Devlet şifresi gerekir.
 • E-Devlet şifresi kişiseldir ve bir kişinin şifresi sadece o kişinin hesabına giriş yapabilir.
 • E-Devlet şifresi PTT üzerinden satın alınabilir. PTT şubelerinin tamamından E-Devlet parolası 2₺ karşılığında alınabilir.
 • E-Devlet parolası almak için kimliğinizin yanınızda olması gerekmektedir.

Genel Sağlık Sigortası Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

GSS borç sorgulama tc kimlik no ile E-Devlet üzerinden yapılabilmektedir. Bu işlem için E-Devlet şifrenizi yukarıdaki maddeli anlatımımıza göre aldıysanız, hemen adım adım GSS borçlarını öğrenme işlemini anlatmaya başlayalım.

 • Buraya tıklayarak E-Devlet Devlet Hastanesi Sigorta Borcu öğrenme ekranına girin.
 • Sonrasında PTT şubesinden 2₺ karşılığında aldığınız şifreyi kullanarak sisteme kendi TC numaranız ile giriş yapın.
 • Genel Sağlık Sigortası Borç Sorgulama için açılan ekranda tüm mevcut borçlarınız ve geçmiş borçlarınızı görebilirsiniz.
 • SGK borç sorgulama işlemleri için E-Devlet üzerinden ekstra bir ücret alınmamaktadır.

Genel Sağlık Sigortası Borç Ödeme Nasıl Yapılır?

E-Devlet sigorta borcu sorgulama işlemini yaptığınız ekran üzerinden mevcut ve geçmiş borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Bu işlem için güvenlik kodu bulunan bir kredi kartı gerekmektedir. Kredi kartında limit olmalıdır veya internet alışverişi yapabilen bir banka kartı kullanmanız gerekir. Genel Sağlık Güvencesi borç sorgulama ekranından borç ödemek istediğinizde GSS taksitle ödeme olanağı size sunulmaz. Genel Sağlık Güvencesi taksitle ödenemez.

  Yurt Dışı Çıkış Yasağı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Devlet bazen genel sağlık sigortası borcu olanlar için yapılandırma yapmaktadır. Bundan bir sene evvel en son GSS Borcu Yapılandırma hakkı sunulmuştur. Böylesi durumlarda haberleri takip ederek Genel Sağlık Sigortası Yapılandırma tarihlerini kaçırmadan ilerleyebilirsiniz. Bu konuda bazı özellikler şu şekildedir:

 • GSS yapılandırma borç ödeme SGK İl Müdürlüklerinden veya internetten yapılabilir.
 • GSS Borcu Taksitlendirme Genel Sağlık Sigortası yapılandırma kararı ile mümkün olmaktaıdr.
 • GSS yapılandırma internetten başvuru yapılabilen bir haktır. E-Devlet yapılandırma başvurularını alan kurumdur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yayınlanan tüm içerikler bilgi amaçlıdır. Zaman içerisinde ilgili sorgulama ekranlarında değişiklik olabilir. Bu nedenle sitemizde yer alan bilgilerin kesin doğruluğu bulunmamaktadır.