Online Sorgula

Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi Nedir?

Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi Nedir?

Gelir İdaresi Başkanlığı internet vergi dairesi devlet tarafından oluşturulmuş ve vatandaşların hizmetine sunulmuş bir internet sitesidir. Gelir İdaresi Başkanlığı çatısı altında yapılabilen işlemleri ve sorgulamaları barındıran bu sistem sayesinde, kimlik numarasıyla sorgulama işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Birçok farklı işlem sadece kimlik numarasıyla bu platform üzerinden yapılabilmektedir. Bu platform üzerinden kimlik numaranızı kullanarak yapabileceğiniz sorgulama işlemleri şu şekildedir:

  • Borç Ödeme ve Sorgulama işlemleri
  • İhbar ve itiraz işlemleri
  • Kira beyannameleri
  • Borç sorgulama ve tahsil etme
  • MTV Ödemeleri için destek alma

Elbette ki bu geniş kapsamlı sistem sadece bu işlemler için çalışmıyor. Bunlara ek olarak, bu sistem bünyesinde yapabileceğiniz işlemlerin tamamını görüntülemek için aşağıdaki adresten giriş yaptıktan sonra işlemler sekmesine gitmeniz yeterli.

İnternet Vergi Dairesine Giriş Nasıl Yapılır?

İnternet vergi dairesi giriş işlemleri için temel siteye giriş yapmanız yeterlidir. Dilerseniz bu platforma kayıt olabilir, dilerseniz  de bu platformda E-Devlet üzerinden giriş yapabilirsiniz. E-Devlet şifreniz yoksa, en yakın PTT’ye giderek kimlik doğrulaması sonrasında E-Devlet şifresini alabilirsiniz. Ne şartlar altında giriş yapmanız gerektiğini sizlere hemen anlatalım.

  • Buraya tıklayarak internet kaynaklı vergi dairesinin ana sayfasına giriş yapın.
  • Sonrasında sayfanın sol kısmından dilerseniz kayıt olup bilgilerinizle giriş yapabilirsiniz.
  • E-Devlet vergi dairesi giriş için yine sol tarafta yer alan E-Devlet ile kayıt sekmesine tıklayın.

MTV ve Trafik Cezası Sorgulama İşlemleri İçin Doğru Yerdesiniz!

MTV ödemek için illa ki kurumların kapısında sıra beklemenize gerek yok. Bu işlemleri yapmak için yine İnternet vergi dairesi hizmetlerini kullanabilirsiniz. TC kimlik numaranız ve plaka bilgileriniz yanınızda ise ödemelerinizin tamamı hakkında bilgi alabilirsiniz. Özel plaka MTV ödeme işlemi için de arayış içinde olanları kapsayan bir sistem bulunmaktadır. Özel plakanın vergisi yatırmak için “EVET” kutucuğunu işaretleyerek işlem yapmanız yeterli olacaktır.

  Türk Telekom Taahhüt Bitme Tarihi Sorgulama!

Mobil vergi dairesi adı altında mobil cihazlar için de bu sitenin uygulamaları yapılmıştır. Bu da mobil cihazlar üzerinden vergi dairesi işlemlerinizi kolayca yapabileceğiniz anlamına gelmektedir. Yine site üzerinden iOS ve Andorid platformları için uygulamayı edinme linklerini bulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yayınlanan tüm içerikler bilgi amaçlıdır. Zaman içerisinde ilgili sorgulama ekranlarında değişiklik olabilir. Bu nedenle sitemizde yer alan bilgilerin kesin doğruluğu bulunmamaktadır.