Online Sorgula

E-Devlet Ücreti Ne Kadar? E-Devlet Sorgulama Ücreti Var Mı?

E-Devlet Ücreti Ne Kadar? E-Devlet Sorgulama Ücreti Var Mı?

E-Devlet ücreti konusunu birçok okurumuz biliyor olsa bile, henüz bu konuda yeterince bilgi sahibi olmayan okurlarımız bulunuyor. Devlet kurumlarının hizmet sınırlarını genişletmek maksadıyla açılan E-Devlet kapısı sayesinde insanlara kurumlara gitmeden hizmet alma şansı verilmektedir.

E-Devlet şifresine sahip olmak ve sonrasında karşılaşacağınız ücretlendirme hakkında merak ettiklerinizi burada bulabilirsiniz. E-Devlet hemen her ortamdan ulaşılabilir bir internet sitesidir. Ayrıca bu siteye mobil uygulaması üzerinden de ulaşım sağlayabilirsiniz. E-Devlet ücretli mi sorusuna gelecek olursak, bu sisteme kayıt olurken ödeyeceğiniz şifre harcı haricinde hiçbir ücret bulunmamaktadır. Günümüzde dolandırıcıların hedef aldığı başlıca konulardan olan E-Devlet şifre ücreti haricinde hiçbir ücret istememektedir. E-Devlet şifre ömrü ve aktif şifre ücreti hakkında aşağıda gerekli açıklamaları yaptık.

E-Devlet Şifre Ücreti Ödedim, Sonra Ücret Ödeyecek Miyim?

E-Devlet şifre ücreti günümüzde PTT şubelerine ödenmek üzere 2 TL olarak sunulmaktadır. Bu ücretin ödenmedeni kişinin E-Devlet hesabına kesinlikle ulaşılamaz. İnternet üzerinde yazılan yorum ve sorulara bakıldığında E-Devlet şifresinin alınma yolları tartışılmaktadır. Ancak E-Devlet tarafından konulan kurullara göre E-Devlet şifresi PTT şubeleri haricinde hiçbir yerden alınamamaktadır. PTT şubelerinde de bu şifreyi almak için bazı şartları taşıyor olmanız gerekmektedir. Bu şartları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kişinin kendisi veya vekili haricinde kimse kimlik olsa bile E-Devlet şifresi alamaz. Bu tamamen korunan bir veridir. Bireysel ve kişiye özeldir.
  • Kişi kimliğiyle birlikte PTT şubelerine gitmediği sürece ilgili şifreyi elde edemez. Bu süreçte kurallar oldukça nettir. Kişi kimlik kartı yanında olmadan ( TC numarasını biliyor olması bir şey ifade etmez .) E-Devlet şifresi alamaz.
  Araç Muayenesi Sorgulama

Bu önlemlerin sebebi ise bu şifrenin kişisel bilgilere hitap ediyor olmasından kaynaklanmaktadır. Bu veriler kişisel bilgilere erişim hakkı tanıdığı için, kimlik ibrazı olmaksızın bir kişiye bu giriş hakkının verilmesi uygun görülmemektedir.

E-Devlet Şifresini Aldıktan Sonra Sadece Bir Sebeple Ücret Ödersiniz!

E-Devlet ücreti konusunda ciddi resmi bir kaynak ibrazıyla konuyu sizlere aktardık lakin her elet ödeneğinde olduğu gibi cezai yaptırımlar burada da söz konusu. E-Devlet şifresini almanız durumunda sizlerden sadece bir sebeple para alınabilir. O da tarafınızca şifrenin unutulması sebebiyle PTT şubelerine başvurulması sonrasında gerçekleşecektir. Bu şifre kaybetme ücreti olarak 4 TL tutarında alınmaktadır. Daha fazlası alınamaz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yayınlanan tüm içerikler bilgi amaçlıdır. Zaman içerisinde ilgili sorgulama ekranlarında değişiklik olabilir. Bu nedenle sitemizde yer alan bilgilerin kesin doğruluğu bulunmamaktadır.