Online Sorgula

E Devlet SGK Gün Sayısı Sorgulama 2019

E Devlet SGK Gün Sayısı Sorgulama 2019

Sigortalı olarak çalışan kişiler genelde işyerlerinin ssk ödemelerini yapıp yapmadığını merak ederler. Ssk gün sorgulama işlemlerini bu konumdan sizlere nasıl yapacağınızı detaylı olarak anlatacağım.Türkiye’nin ekonomik şartlarında genelde işyerleri ortalama olarak aylık kendilerine 500 TL ek maliyet getiren sigortalama işlemlerini asla ama asla yapmak istemezler ( istisnalar kaideyi bozmuyor ) Herkes te kurumsal ve büyük bir firmada çalışacak, onlarda otomatik olarak sigortalarını başlatacak değiller. Piyasanın ne olduğunu anlatmamıza gerek yok. Kör tuttuğunu diyebiliriz arkadaşlarım. Büyük kurumsal firmalar sizin işe başlamanızdan bir gün önce sigortalılığınızı başlatıyorlar ama küçük ölçekli ve kötü niyetli işyerleri sgk gününüzü başlatırken bin dereden su getiriyor.

Bu anlattığımız sebeplerden ve Kurumsal olmayan işyerlerine gelecek olan ödemeden dolayı artık sizler de sigortalı bir iş buldu iseniz şanslısınız. Tabiki bunu dönem dönem kontrol etmek durumundasınız. O ara işleri kesat giden işyeri sahibi sizin haberiniz olmadan sizi eksik gösterebileği gibi, kanunlardan da korkmayan bu kişiler sizin haberiniz olmaksızın işten de çıkartabilirsiniz. Bunlara meyil vermemek ve sigortalılığınızı kontrol altında tutabilmek için ara ara sorgulama işlemi yapmanız gerekiyor.

E Devlet SGK Gün Sayısı Sorgulama İşlemleri

E-Devlet girişi yaparak sigortalılık durumunuzu sorgulamanız gerekiyor. Bunun için neler gerekiyor ? Öncelikle kimliklerinizle birlikte giderek Edevlet şifresi veren postanelerden birisine gitmeniz gerekiyor bu postanelere gittikten sonra e devlet şifrenizi edinecek ve e devlete google ile arama yaparak giriş yapacaksınız. Tc Kimlik ile Ssk sorgulama işlemi yapılamıyor. Eskiden EGSM üzerinden ücretsiz sorgulatılabilen bu durumu devlet şu anda kapatmış durumda. Tc ile ücretsiz ssk hizmet gün dökümü sorgulama işlemi şu anda malesef yapamıyorsunuz.

Buraya giriş yaptıktan hemen sonra E-Hizmetler bölümüne girerek 4a hizmet drökümüne bakacaksınız. Burada sizler için hangi aydan kaç gün gösterildiğiniz, işe ne zaman girdiğiniz, çıkarıldı iseniz işten çıkış tarihinize kadar herşeyi yazıyor. Allahtan E-Devlet sistemi var ve bu sistem üzerinden her türlü sorgulamaları yapabiliyorsunuz. Allah, devletimize zeval vermesin. Sizlerde istenilmeyen durumlar için ara ara sigortalılık durumlarınızı mutlaka ama mutlaka kontrol edin değerli tcilesorgula.com kullanıcıları. Bu hususta şunuda belirtmekte fayda görüyorum. Şu anda Ekim ayının sonuna geldiğimizden dolayı sorgulama yaptığınızda geçen ayın sigortalılık durumunu görebilirsiniz. İşlemler bir ay geriden yansır bilginiz olsun.

SSK GÜN SORGULAMA hususunda bizlere, değerli yorumlarınızla konu altından ulaşabilirsiniz. Sorun ya da sıkıntı yaşayanlar bizlere konumuzdan ulaşıp sorunlarını iletsinler. İvedilikle sizlere geri dönüş sağlayacağız. Saygılarımızla.

  E Devlet Şifresi Sıfırlama Değiştirme

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yayınlanan tüm içerikler bilgi amaçlıdır. Zaman içerisinde ilgili sorgulama ekranlarında değişiklik olabilir. Bu nedenle sitemizde yer alan bilgilerin kesin doğruluğu bulunmamaktadır.