Online Sorgula

E Devlet Çocuk Parası Sorgulama 2019

E Devlet Çocuk Parası Sorgulama 2019

E-devlet çocuk parası sorgulama işlemleri TC kimlik numaranız ve şifreniz ile yapılmaktadır. Bu işlemden önce çocuk parası hakkında bilgisi olmayan kişiler için biraz detay vermekte fayda var. Çocuk parası, devlet tarafınca yeni doğan çocuklar için ödenen ve geri alınmaksızın karşılıksız bir yardım ödemesidir. Yeni doğum yapan bir anne çocuk parasını alabilir. Her yeni çocuk için verilen çocuk parasında, bir çocuk sınırı henüz bulunmuyor. Ancak yapılan doğum ödemesi, 1. çocuk için 300 TL, 2. çocuk için 400 TL, 3. ve diğer çocuklar için 600 TL’dir. Çocuk parası için bir diğer konu ise 15 Mayıs 2015 tarihinden sonra Dünya’ya gelmiş olmasıdır. Bu tarihden önce doğan çocuklar için ödeme yapılmayacaktır.

E Devlet Çocuk Parası Sorgulama

E-devlet ile çocuk parası nasıl öğrenilir? E-devlet ile oturduğunuz yerde bir yere gitmeden sorgulama yapabilirsiniz. E-devlet üzerinden giriş yapmanız gerekiyor. Ancak şifreniz yoksa eğer PTT’ye gidip e-devlet şifrenizi 2 TL karşılığında almanız gerekiyor. Ayrıca PTT’den de çocuk parası sorgulaması yapabileceğinizi belirtelim.

TC kimlik numaranız ve E-devlet şifreniz ile giriş yaparak, yukarıda arama kısmına sosyal yardımlar yazmanız yeterli olacak. Böylelikle ödenen çocuk parası, süt parası gibi birçok yardımları görebilirsiniz. Direk sayfaya ulaşmak isterseniz eğer buradaki bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır.

TC Kimlik ile Süt Parası Sorgulama

PTT Doğum Parası Sorgulama

PTT Çocuk Parası Sorgulama

Ek Bilgi: Sevgili anne ve babalar, çocuk paranızı PTT şubesinden de öğrenebilir veya alabilirsiniz. PTT şubesinden e-devlet şifrenizi mutlaka alın bugün olmasa yarın yine lazım olacaktır. Ancak PTT üzerinden çocuk parası sorgulayabilir ve çocuk parasını alabilirsiniz. Herhangi bir PTT şubesine kimliğiniz ile giderek öğrenebilirsiniz.

  TC Kimlik No ile Dul ve Yetim Aylığı Sorgulama

Çocuk parası her ay yatar mı?

Çocuk parası her ay mı yatıyor? Çocuk parası aklınıza geldiği gibi her ay yada sürekliliği olan bir ödeme değildir. Daha önceleri doğum parası olarak bilinen bu yardım, devletin seçim vaatlerinden biri olarak hayatımıza giriş yapmıştı. Bu yardım ile yeni doğan her bebek için aileye yardım yapılıyor. Birinci ve ikinci çocuklarda miktar artış gösterirken, 3. ve sonrasında ise 600 TL ile sınırlandırılmıştır. Çocuk parası almak isteyen kişiler bebeğin dünyaya sağ olarak gelmesi ve annenin de sağ olması gerekmektedir.

Çocuk parası sorgulama için telefon numarası nedir?

Çocuk parası telefon ile sorgulanır mı? Elbette bu işlem telefon üzerinden de yapılabilir. PTT genel merkeze ait çağrı numarasıyla kısa süre önce hizmete giren bu durumdan faydalanabilirsiniz. 444 17 88 numarasını arayarak öğrenebileceğiniz sorgulama işleminden önce hatların yoğun olması ve tek numara olmasından kaynaklı konuşma sıkıntısı çekebileceğinizi belirtelim. Ayrıca yeni doğan çocuk yardımının 1-2 ay içerisinde ödeneceğini belirtelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yayınlanan tüm içerikler bilgi amaçlıdır. Zaman içerisinde ilgili sorgulama ekranlarında değişiklik olabilir. Bu nedenle sitemizde yer alan bilgilerin kesin doğruluğu bulunmamaktadır.