Online Sorgula

Bağkur Emekli Maaşı Sorgulama

Bağkur Emekli Maaşı Sorgulama

Bağkur emekli maaşı sorgulama işlemi günümüzde E-Devlet üzerinden kolayca yapılabilmektedir. Eski adıyla bağkur olan ancak yeni sistemde 4b olarak bilinen bu emeklilik sistemi, bünyesinde yatırım yapan herkes tarafından merak edilmektedir. Bağkur sorgulama olarak bilinen bu işlem, saniyeler içerisinde internet üzerinden yapılabilmektedir. 4b sorgulama ekranı üzerinden bağkur emekli maaşı sorgulama işleminizi kolayca yapabilirsiniz. Burada sizlere Bağkur emekliliğiniz hakkında hemen her türlü gerekli bilgi verilecektir. Bağkur üzerinden emeklilik için pirim yatıran herkes, E-Devlet Bağkır’u sorgulama hizmetinden faydalanabilir. Bir keze mahsus olarak 2 lira vererek alacağınız şifre ile, E-Devlet üzerinden bağkur sorgulama işleminizi kolayca yapabilirsiniz. E-Devlet hakkında merak edilenleri belirttikten sonra, Bağkur sorgulama konusuna geri dönelim.

Bağkur Emeklilik Maaşı Sorgulama 2018

Bağkur emeklilik maaşı sorgulama devlet tarafından sunulan, interaktif işlem sistemi olan E-Devlet üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet haricinde bağkur maaşı sorgulama işlemini yapacağınız herhangi bir platform bulunmamaktadır. Bu nedenle 4b emeklilik sorgulama işlemi için E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde giriş yapamaz, dolayısıyla emeklilik sorgulama işleminizi tamamlayamazsınız.

bağkur-emeklilik-maaşı-sorgulama

Bağkur Emekli Maaşı Sorgulama Şifresiz Yapılır Mı?

Bağkur emekli maaşı sorgulama şifresiz olarak yapılamayan bir işlemdir. Bu işlemi yapmak isteyen her vatandaş, E-Devlet şifresi almak zorundadır. Aksi takdirde bu sorgulama işlemi gerçekleştirilemez. E-Devlet şifresi PTT şubelerinden alınabilmektedir. Kimliğiniz ile birlikte en yakın PTT şubesine giderek, E-Devlet şifresi almak istediğiniz belirtin. Sonrasında 2 liralık bir ücret ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. Bu işlem sonrasında E-Devlet Bağkur sorgulama ekranına gidebilirsiniz.

Şifresiz 4b sorgulama işlemi için tek çareniz bulunur. Bulunduğunuz ildeki Sosyal Güvenlik Kurumuna giderek emekli maaşı durumunuzu sorgulayabilirsiniz. Ancak bu kadar eziyeti çekmek yerine, 2 liracık verip E-Devlet üzerinden sorgulama yapmanızı öneriyoruz.

TC İle Bağkur Emekli Maaşı Sorgulama

TC İle Bağkur sorgulama işlemi de yine sadece E-Devlet platformu üzerinden yapılmaktadır. TC No ile 4b sorgulama işlemini yapmak istiyorsanız, yukarıda anlatıldığı gibi şifrenizi alıp; sonrasında E-Devlet platformuna giriş yapmanız gerekmektedir.

  TC ile Emeklilik Maaşı Sorgulama

Gelir Testi Sonucu Sorgulama

Genel Sağlık Sigortası Borç Sorgulama

E-Devlet Bağkur Emekli Maaşı Nasıl Sorgulanır?

E-Devlet Bağkur Emekli maaşı sorgulama işlemi için sizlere ne yapmanız gerektiğini, adım adım anlattık. Bu adımları takip edip, eksiksiz olarak uyguladığınız takdirde E-Devlet 4b sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. E-Devlet emekli maaşı sorgulama işlemi bir kez alınan E-Devlet şifresi sonrasında, şifreniz elinizde olduğu takdirde istediğiniz zaman sorgulanabilir. Şifre ödeneği olan 2 TL haricinde herhangi bir ücret alınmayacaktır.

  • Buraya (emekli aylık bilgisi) tıklayarak, Bağ-Kur maaş sorgulama ekranına erişim.
  • Sonrasında bu ekranda yer alan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayın.
  • Karşınıza açılan ekranda size ait bilgiler sorulacaktır. Buraya TC Kimlik No ve E-Devlet şifre bilgilerinizi tuşlayın. Sonrasında “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayın.
  • Açılan ekranda adınıza ait 4b döküm sorgulama bilgileri görünecektir. Burada tüm pirim detaylarını ve emekli olunca alınan maaş miktarı bilgisini görebilirsiniz. E-Devlet 4b Bağkur hakkında hemen her merak edilen sorunun cevabını bu ekranda sunmaktadır.

E-Devlet Bağ-Kur Maaşının Ne Kadar Olduğunu Gösterir Mi?

Tabi ki de E-Devlet emekli olunca alınacak maaş bilgisini paylaşmaktadır. Burada sizin yaptığınız tüm ödemelerin ve alacağınız emekli maaşı miktarının bilgileri yer almaktadır. E-Devlet platformu üzerinden 4b maaş sorgusu yaptıktan sonra şifreniz ile tüm Devlete bağlı işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu nedenle E-Devlet şifrenizi bir yere not etmenizi önermekteyiz. Bu sayede kolay ve hızlı bir şekilde E-Devlet üzerindeki işlemlerinizi halledebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yayınlanan tüm içerikler bilgi amaçlıdır. Zaman içerisinde ilgili sorgulama ekranlarında değişiklik olabilir. Bu nedenle sitemizde yer alan bilgilerin kesin doğruluğu bulunmamaktadır.