99 veya 98 İle Başlayan TC Sorgulama!

99 ile başlayan TC sorgulama fikri tamamen ayrı bir kesime hitap etmektedir. Sizlerin de bildiği üzere ülkemizde yaşayan ve bazı vatandaşlık haklarına sahip olan insanlar bulunuyor. Bunlar ülkemizde ikamet edebilmek için kimliğe ihtiyaç duyuyorlar. Yabancı kimlik no sorgulama 99 rakamı ile başlayan kimlikleri kapsadığı için hak arasında 99 rakamıyla ilişkili bulunmaktadır. Yabancı kişilere verilen kimliklerin ne derece doğru bilgiler içerdiğini temel kimlik verileriyle tespit edebilirsiniz.

Diğer sorgulamalarda birçok farklı kimlik verisi talep edilirken, yabancı kimlik sayısının çok az olması nedeniyle sorgulama aşamasında bazı temel bilgiler kullanılmaktadır. Bunlar kimlik no, ad, soyad ve doğum tarihi olarak sıralanabilir

Yabancı Kimlik No Sorgulama

Yabancı bir kimliğe sahipseniz veya yabancı bir kimlik sahibini kontrol etmek istiyorsanız buraya tıklayarak yabancı kimlik sorgulama ekranına giriş yapabilirsiniz. Bu ekranda sizlerden yukarıda saydığımız çok basit ve hemen herkesçe bilinen bilgiler istenecektir. Kimlik numarasını da kimlik üzerinden elde edebilirsiniz. Sonrasında bu verileri girip “ben robot değilim” doğrulamasını yaptıktan sonra neticeyi izleyin. Bu sayede yabancı kimlik sahibinin verilerini kolayca analiz edebilirsiniz.

Yabancı Kimlik No Sorgulama 98 ve 99 İle Başlayanlar!

Yukarıda kimlik numarasını kullanarak yukarıdaki yöntemle sorgulama yapabilirsiniz. Ancak elinizde sadece yabancı kimlik sahibinin kişisel bilgileri varsa bu durumda sorgulama süreci sorun olabilir. Ancak şu anda vereceğiniz tarif ile yabancı kimlik sorgulama işlemini sadece ad, soyad, anne adı, baba adı, doğum tarihi ve cinsiyet verilerini kullanarak yapabileceksiniz.

Bu işlemi yapmak için buraya tıklamanız yeterli sonrasında 99 veya 98 ile başlayan kimlik numarası sahibi kişinin sadece kişisel isim ve doğum bilgilerini girerek kimlik numarasına erişebilirsiniz. Bu oldukça kolay ve seri bir işlemdir. Son aşamada “ben robot değilim” onay kutusunu işaretlemeyi unutmayın.

TC Kimlik No İle Kimlik Bilgilerine Ulaşma

TC Kimlik No ile Dul ve Yetim Aylığı Sorgulama

Yabancı kimlik no öğrenme konusunda da oldukça faydalı bilgiler paylaştık. Bunların tamamı devlet denetimi altında yapılan, kontrollü işlemlerdir. Bu nedenle kimlik sorgulaması yaparken ekstra stres yapmanız hiç ama hiç gerek yok.

Telefondan TC Kimlik No Sorgulama Hattı Numarası

Kimlik sorgulamaları maksadıyla hizmet veren birçok farklı devlet sitesini sizler için anlattık. Güncel bağlantıları yine ilgili bakanlık ve genel müdürlük resmi web sayfalarından bulabilirsiniz. Devlet sitesi olmayan hiçbir yerde kimlik bilgilerinizi paylaşarak paylaşım yapmayınız. Bu sizin aleyhinize işlem yapabilme olanağını kötü niyetli insanların eline verebilir.

Telefondan kimlik no sorgulamaişlemi için 199 Alo Vatandaş Etkileşim Hattı numarasını arayabilirsiniz. Burada kimlik bilgileri ve sorgulama işlemleri ile alakalı bilgi veren deneyimli ve bilgi sahibi vatandaş temsilcileri bulunmaktadır. Kimlik veya sorgulama sürecinde yaşadığınız sıkıntıları bu numarayı tamamen ücretsiz bir şekilde arayarak çözebilirsiniz.

Turkcell Fatura Borcu Sorgulama Kimlik No İle Nasıl Yapılır?

Türk Telekom 9333 Fatura Ödeme ve Sorgulama Hattı

Telefondan kimlik numarasından adres öğrenmek pek mümkün olmasa da bu sorgulamaların ne şartlar altında, hangi bilgilerle ve ne şekilde yapılabileceğini kolayca öğrenebilirsiniz. Bu konuda vatandaş temsilcileri size gerekli olan tüm bilgileri verecektir.

Dolandırıcılara  Düşmemek İçin Sahibinden TC Sorgulama İpuçları!

Yukarıdaki birçok temel işlemle elinizde yer alan kimlik numarasının doğruluğunu sorgulayabilirsiniz. Kimlik numarasından dolayı günümüzde birçok insan kandırılmaktadır. Özellikle ikinci el satış sitelerinde gezen dolandırıcılar insanlara sözde kimlik numarası vererek kişilerin güvenini kazanıp, sonrasında hırsızlık yapmaktadır. Kimlik numarasını bildiğim birini nasıl bulurum sorusunu soruyorsanız ve dolandırıcı mağduruysanız orada biraz durun. Daha iyi bir önerimiz var.

Bu kişiler genellikle gerçek veya sahte isimlerle uydurma TC numaraları kullanırlar. Bu kişilerin günümüzde ulaştıkları nokta oldukça ileride aslında. İnsanları inandırmak için her türlü sahte detaya bile başvuran bu şahıslar, hemen her türlü detayı hesaplıyorlar Sonrasında gerçek olmayan kimlik bilgileri ve yalan beyan sunan görsel içeriklerle ürünü kargoya verdiğini iddia ediyor. Bu süreci ise engellenen telefonlar ve ulaşılamayan mesajlar takip ediyor. Yani insanların paralarını alıp ortadan kayboluyor.

İkinci el site dolandırıcıları gibi bir kişiye paranızı kaptırdıysanız ilk olarak verilen TC kimlik numarasına erişim sağladıysanız ilk olarak burada hiçbir işiniz yok. Gidin ve Polis merkezlerine şikayette bulunun. Bu sayede çok daha iyi neticeler elde edebilirsiniz.

Bu gibi durumlardan kaçınmak istiyorsanız, özellikle karşılık anlaşma arz eden satışlarda parayı gönderirken kişinin size beyan ettiği TC ile IBAN sahibinin adına iyi bakın. Eğer farklılık görüyorsanız, kesinlikle ödeme yapmayın. Bu size fayda sağlayacaktır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
2 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Loading...

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir